Zapraszamy na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny!

2019-05-28
Zapraszamy na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny!

„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.

 

Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Matejki. Następnie zgromadzeni przejdą przez ulicę Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką, ul. Franciszkańską, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego oraz al. 3 Maja, aż do Parku Jordana, gdzie tradycyjnie odbędzie się piknik rodzinny.

 

Na uczestników Marszu i pikniku czeka wiele atrakcji m.in. występ orkiestry szkockiej, koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja, a także liczne atrakcje dla najmłodszych: dmuchany zamek czy ścianka wspinaczkowa.

 

Dowód przywiązania do wartości

 

Uczestnictwo w Marszu dla Życia i Rodziny to doskonała okazja, aby zamanifestować swoje przywiązania do katolickich i konserwatywnych wartości. W ostatnich miesiącach dostrzegamy nasilające się ataki ze strony środowisk LGBT, mające na celu zniszczenie tradycyjnego modelu rodziny.

 

W tym miejscu należy wymienić między innymi plany przyjęcia tzw. Karty LGBT+, próby wprowadzenia edukacji seksualnej wobec wątpliwych standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), naciski na odwołanie z Funkcji Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak za to, że odważyła się powiedzieć prawdę o tzw. seks-edukacji czy skandaliczną profanację Najświętszego Sakramentu na jednej z homoparad.

 

Wielkie święto rodzin

 

Dlatego też serdecznie zapraszamy na Marsz całe rodziny: mamy w stanie błogosławionym, rodziców z małymi dziećmi, młodzież, seniorów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich tych, którym zależy na obronie życia poczętego, tradycyjnym modelu rodziny i godnej przyszłości naszej ojczyzny.

 

Niech przez Kraków przejdzie tłum radosnych rodzin, w przeciwieństwie do pełnych nienawiści homoparad z udziałem zwolenników LGBT.

 

Do zobaczenia 16 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Matejki w Krakowie!

 

 

 

PiotrSkarga.pl

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
W najbliższą sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 przed siedzibą Krakowskiej Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbędzie się publiczna modlitwa w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków ze strony lewackich środowisk za to, że miał odwagę powiedzieć kilka słów prawdy o niebezpiecznej ideologii LGBT.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.