Zapraszamy na VII Otwarty Dzień Formacji Kontrrewolucyjnej

2017-11-28
Zapraszamy na VII Otwarty Dzień Formacji Kontrrewolucyjnej

Krucjata Młodych ma zaszczyt zaprosić młodych konserwatystów i katolików na VII Otwarty Dzień Formacji Kontrrewolucyjnej pt. Potrzeba katolickiego heroizmu!, który odbędzie się 2 grudnia (sobota) 2017r. w Warszawie, w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72.

Otwarty Dzień Formacji Kontrrewolucyjnej to wydarzenie, które już po raz siódmy odbędzie się w Warszawie. Będzie to jedna z niewielu okazji, by spotkać się w gronie młodych, otwartych, energicznych osób z całej Polski, których łączy przywiązanie do postaw i zasad katolickich oraz wola walki o Cywilizację chrześcijańską w Polsce i świecie.

Każdego roku kongres otrzymuje temat przewodni, wokół którego ogniskują się wystąpienia i dyskusje. Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem „Potrzeba katolickiego heroizmu!”.

W programie m.in.: wykład prof. Jacka Bartyzela o bohaterach kontrrewolucji; wystąpienia zagranicznych gości (Valdis Grinsteins – Wenezuela, Damien Murphy - Irlandia), a także atrakcja kulturalna – koncert gry na dudach.

Aby poznać szczegółowe informacje i zapisać się na Kongres wystarczy wejść na stronę http://kongres.krucjatamlodych.pl/.

UWAGA: Kongres przeznaczony jest dla osób w przedziale wiekowym 18-30 lat.

 

PiotrSkarga.pl

Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.