Zapraszamy na wykład o. Andrzeja Zająca

2018-02-02
Zapraszamy na wykład o. Andrzeja Zająca
5 lutego (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli bł. Jakuba Strzemię ( wejście naprzeciw Okna Papieskiego) odbędzie się wykład o. Andrzeja Zająca OFM Conv. Tematem prelekcji będzie „Kodeks Rycerski, czyli o tym jak prowadzić szlachetne życie – dla mężczyzn i kobiet”.

Notka autorska: O. Andrzej Zając (ur. 1969) pochodzi z Jasła, gdzie ukończył liceum i szkołę muzyczną. W 1988 roku wstąpił do krakowskiej prowincji franciszkanów. Studiował w WSD Franciszkanów w Krakowie (1989-1993), Papieskim Wydziale Teologicznym San Bonaventura w Rzymie (1993-1995), Papieskiej Akademii Antonianum w Rzymie (1995-1997), gdzie ukończył studia specjalistyczne z franciszkanizmu. W 2009 roku obronił pracę doktorską na Papieskim Wydziale Teologicznym San Bonaventura w Rzymie.

W latach 2000-2004 był wicerektorem WSD Franciszkanów w Krakowie, a w latach 2004-2008 gwardianem klasztoru św. Franciszka w Krakowie. Od 2000 roku jest wykładowcą pism św. Franciszka, hagiografii i duchowości franciszkańskiej w rodzimym seminarium. Ma na swoim koncie kilka pozycji książkowych: Po prostu Jest (tomik wierszy, 2001), Jak odzyskać entuzjazm życia (2002), Elementarz świętego Franciszka (wybór tekstów źródłowych, 2002), Święty Franciszek (2004) oraz płytę CD Wiał wiatr. Opowieść o świętym Franciszku (2008) zrealizowaną przez krakowskich artystów. Brał udział w pracach nad polskim wydaniem Źródeł franciszkańskich (2005), Leksykonu duchowości franciszkańskiej (2006) i Pism św. Franciszka (2009).

PiotrSkarga.pl
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.