Zaproś Fatimską Panią do swojego domu

2018-11-07 00:00:00
Zaproś Fatimską Panią do swojego domu

Najnowsza edycja najpopularniejszego kalendarza w Polsce „365 dni z Maryją” jest już dostępna! Ze względu na silną więź św. Ojca Pio z Matką Bożą poświęciliśmy nasz kalendarz właśnie jemu. Aby otrzymać swój egzemplarz, wystarczy wejść na stronę internetową www.kalendarz.fatima.pl i wypełnić formularz zamówieniowy.

Kalendarz „365 dni z Maryją” ukazuje się już od 18 lat. Przez ten czas do polskich rodzin trafiło ponad  8 785 000 egzemplarzy. Na przestrzeni lat stał się on niezwykle aktywną formą propagowania Orędzia Fatimskiego i symbolem przywiązania obdarowanych osób do katolickich wartości.

W hołdzie Ojcu Pio

Najnowsza edycja, która opuściła drukarnię w nakładzie 699 000 egzemplarzy, ma szczególny charakter. W 2019 roku będziemy obchodzić 20. rocznicę beatyfikacji św. Ojca Pio. Z naszym kalendarzem poznacie historie nadzwyczajnych łask, którymi Święty Stygmatyk był obdarowany oraz opisy licznych cudów, które Bóg zdziałał za jego wstawiennictwem.

 

Jak co roku na każdej stronie kalendarza znajduje się wizerunek Matki Bożej Fatimskiej wśród najpiękniejszych polskich krajobrazów. Zaznaczyliśmy również święta i uroczystości kościelne.

Najprostszym sposobem zdobycia kalendarza „365 dni z Maryją” jest zamówienie go na stronie internetowej www.kalendarz.fatima.pl, gdzie znajduje się formularz zamówieniowy.

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.