Zaproś Fatimską Panią do swojego domu

2018-11-07
Zaproś Fatimską Panią do swojego domu

Najnowsza edycja najpopularniejszego kalendarza w Polsce „365 dni z Maryją” jest już dostępna! Ze względu na silną więź św. Ojca Pio z Matką Bożą poświęciliśmy nasz kalendarz właśnie jemu. Aby otrzymać swój egzemplarz, wystarczy wejść na stronę internetową www.kalendarz.fatima.pl i wypełnić formularz zamówieniowy.

Kalendarz „365 dni z Maryją” ukazuje się już od 18 lat. Przez ten czas do polskich rodzin trafiło ponad  8 785 000 egzemplarzy. Na przestrzeni lat stał się on niezwykle aktywną formą propagowania Orędzia Fatimskiego i symbolem przywiązania obdarowanych osób do katolickich wartości.

W hołdzie Ojcu Pio

Najnowsza edycja, która opuściła drukarnię w nakładzie 699 000 egzemplarzy, ma szczególny charakter. W 2019 roku będziemy obchodzić 20. rocznicę beatyfikacji św. Ojca Pio. Z naszym kalendarzem poznacie historie nadzwyczajnych łask, którymi Święty Stygmatyk był obdarowany oraz opisy licznych cudów, które Bóg zdziałał za jego wstawiennictwem.

 

Jak co roku na każdej stronie kalendarza znajduje się wizerunek Matki Bożej Fatimskiej wśród najpiękniejszych polskich krajobrazów. Zaznaczyliśmy również święta i uroczystości kościelne.

Najprostszym sposobem zdobycia kalendarza „365 dni z Maryją” jest zamówienie go na stronie internetowej www.kalendarz.fatima.pl, gdzie znajduje się formularz zamówieniowy.

Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.