Zaproszenie na rekolekcje z ks. prof. Skrzypczakiem - od 3 kwietnia w Krakowie

2022-03-31
Zaproszenie na rekolekcje z ks. prof. Skrzypczakiem - od 3 kwietnia w Krakowie
Na owocne przeżycie Wielkiego Postu w postaci rekolekcji z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem zaprasza Bazylika Bożego Ciała w Krakowie. Znany duszpasterz i teolog, wielokrotnie goszczący na stronach portalu PCh24.pl i telewizji internetowej PCh24TV (w ostatnim czasie mówił m.in. o znaczeniu aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej), wygłosi serię nauk już na początku kwietnia. 

W najbliższych dniach wizyta na krakowskim Kazimierzu to nie tylko okazja do podziwiania piękna majestatycznej Bazyliki Bożego Ciała, ale również do przeżycia czterodniowych rekolekcji wielkopostnych z księdzem profesorem Robertem Skrzypczakiem. Pierwsza okazja już w niedzielę podczas Eucharystii o godz. 6:30. Nauki rekolekcyjne będą w tym dniu powtarzane także na Mszach Świętych w późniejszych godzinach, aby wszyscy chętni mogli z nich skorzystać. Poniżej publikujemy szczegóły rekolekcji z ks. prof. Skrzypczakiem.

Program rekolekcji:

Niedziela, 3 kwietnia: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 16:00, 19:00.

Poniedziałek, Wtorek, Środa:  8:00, 12:00, 18:00.

W czasie rekolekcji będzie także możliwość nabycia książek ks. Roberta Skrzypczaka.

Źródło: pch24.pl.

Targany kolejnymi kryzysami i krytyką stanowiska wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół Powszechny realizuje nakreślony przez papieża program Synodu o synodalności. W cieniu wielkich wydarzeń rozgrywa się rywalizacja o model przebudowy Kościoła po obecnym Synodzie. Czy w Polsce czeka nas protestantyzacja na wzór niemiecki? O możliwych scenariuszach i obecnej sytuacji w Watykanie rozmawiać będą dwaj znakomici prelegenci...
Abp Fulton J. Sheen – myśliciel, uważny obserwator życia społecznego i religijnego, postać znacząca dzięki swojej wyrazistości poglądów i konsekwencji w ich głoszeniu. Osobę tego wyjątkowego duchownego przybliży nam Jan J. Franczak podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej krakowskiej „Miodosytni” w czwartek 23 czerwca.
- Miłosierdzie Boga przypomniane przez św. Faustynę nie jest nowością Ewangelii. To centralna prawda dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg jest miłością – pisał na portalu Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Węgrzyniak. Jak dzisiaj pojmujemy Boże Miłosierdzie? Dlaczego nie można zapominać o realności kary piekła za grzechy popełnione w doczesnym świecie i instrumentalnie traktować Miłosierdzia? Na te i inne pytania łatwiej będzie uzyskać odpowiedź po obejrzeniu filmu pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”, którego kinowa premiera odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.
Inspirowany ideologicznie i wspierany przez lewicowe środowiska pomysł likwidacji krakowskiego pomnika księdza Piotra Skargi okazał się niewypałem. Społeczny opór i ujawnienie błędnej polityki władz miasta zastopowały ponowioną po latach próbę wymazania z przestrzeni miasta zasłużonego duchownego i patrioty.
Klub „Polonia Christiana” oraz Klub Inteligencji Katolickiej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu zapraszają na prelekcję redaktora Pawła Chmielewskiego pt. „Rewolucja synodalności”. Spotkanie z ekspertem ds. Kościoła w Polsce i w Niemczech ma szczególne znaczenie teraz, gdy Kościół Rzymskokatolicki, jesienią ubiegłego roku, wkroczył na drogę synodalności, wzorowaną na drodze niemieckiej.