Zielony Ład - zielone oszustwo. Zapraszamy do Jasła na prelekcję red. Arkadiusza Stelmacha

2024-03-01 00:00:00
Zielony Ład - zielone oszustwo. Zapraszamy do Jasła na prelekcję red. Arkadiusza Stelmacha
Pozbywamy się ostatnich złudzeń w zakresie przepaści pomiędzy deklarowanymi i faktycznymi celami tzw. agendy klimatycznej. Wszystkie projekty, takie jak Fit for 55, Zielony Ład, Krajowe Plany Odbudowy, mają swoje źródło ideologiczne w Agendzie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i zmierzają do rewolucyjnego przekształcenia świata na modłę neokomunistyczną. O tych gigantycznych zagrożeniach dla wolności i własności będzie w Jaśle mówił wiceprezes naszego Stowarzyszenia.

Rewolucyjny projekt przebudowy świata wedle założeń Agendy ONZ 2030 nie stanowi już jakiejś odległej perspektywy, ale wdziera się do naszego życia z ogromnym impetem. Wszyscy zaczynamy odczuwać pierwsze skutki realizacji tej dystopijnej wizji. Już w tym roku wchodzi w życie unijna dyrektywa dotycząca wymogu sporządzania certyfikatów energetycznych dla wszystkich budynków o przeznaczeniu mieszkalnym, która - mimo kosztowności jej realizacji - tak naprawdę stanowi zaledwie przedsionek głębszych zmian. Pierwsze dwa miasta w Polsce, tj. Warszawa i Kraków wprowadzają szkodliwe "strefy czystego transportu", wymuszając tym samym ograniczenia prywatnej mobilności samochodowej i jawną dyskryminację najbiedniejszych mieszkańców tych miast i związków metropolitalnych. To już się dzieje na naszych oczach. 

A co będzie dalej? Czy unijni biurokraci wraz z posłusznym im rządem warszawskim są w stanie np. zabronić nam sprzedaży lub kupna domów i mieszkań? Czy jest realnym scenariusz eliminacji z produkcji i sprzedaży za nieco ponad dekadę dowolnego nowego samochodu z silnikiem spalinowym?! Tych zagrożeń i stawianych w ich świetle pytań jest dużo więcej. I tej problematyce będzie poświęcone najbliższe spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Jaśle, które organizujemy wspólnie z Podkarpackim Stowarzyszeniem Wolni Jasło. Prelegentem spotkania będzie wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach.  

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się bliżej z publikacją, która równo rok temu po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, a na kartach której opisano scenariusze rozwoju i realizacji rewolucyjnej Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju. O tym, jakie w warstwie deklaratywnej są to cele i jak w praktyce realizuje się je, poczynając od szczebla międzynarodowego, a kończąc na unijnych programach, opłacanych brukselskimi dotacjami w ramach współpracy z samorządami, napisaliśmy w raporcie "Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia". Co istotne z perspektywy katolickiej, publikacja ukazuje również negatywną rolę współczesnej, franciszkowej retoryki w nauczaniu Kościoła oraz zaangażowanie papieża w realizację Agendy 2030. Książkę w formacie e-bookowym (plik pdf) można bezpłatnie odebrać na tej stronie. Jak dotąd, uczyniło tak już blisko 4 tys. osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do Jasła na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z red. Arkadiuszem Stelmachem, zatytułowane „Zielony Ład - zielone oszustwo”. Spotkanie organizujemy razem z Podkarpackim Stowarzyszeniem Wolni Jasło. Odbędzie się w czwartek 14 marca 2024 r. o godz. 17:30 w Restauracji Sepia, przy ul. Staszica 20 w Jaśle. Spotkanie poprowadzi Mateusz Ruszaj. Wstęp wolny!

piotrskarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.