Zmarł Adam Wojnar

2023-12-20 00:00:00
Zmarł Adam Wojnar

Dokumentalista życia Krakowa, w tym różnych wydarzeń religijnych, Adam Wojnar zmarł w sobotę 16 grudnia 2023 r. w wieku 71 lat. Wśród wielu wydarzeń fotografowanych przez tego cenionego fotografa znalazły się także i te organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, takie jak np. Marsz dla Życia i Rodziny.

„Kraków był miastem rodzinnym Adama Wojnara i znajdował się wielokrotnie w jego obiektywie. Były to zarówno relacje z uroczystości religijnych i patriotycznych, wystaw w krakowskich muzeach, pokazów szopek krakowskich, miejskie scenki rodzajowe, portrety krakowian oraz osobistości odwiedzających podwawelski gród, w tym koronowanych głów” – opisuje we wspomnieniu Bogdana Gancarza, portal gość.pl.

Jego zdjęcia można było zobaczyć nie tylko na łamach „Gościa Krakowskiego” z którym współpracował przez blisko 30 lat, lecz także innych tytułów prasowych, m.in.: „Czasu Krakowskiego”, „Naszego Dziennika w Małopolsce”, „Wieści”, „Źródła”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Krakowskiej” oraz portalu PCh24.pl. Od początku powstania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w 1999 r. Adam Wojnar był jego bliskim przyjacielem. Dostarczał nam unikatowych relacji zdjęciowych z różnych ważnych wydarzeń, odbywających się w Krakowie.

Requiescat in pace.

piotrskarga.pl

- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.
Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.