Znakomici goście w Klubie Polonia Christiana

2019-05-06 00:00:00
Znakomici goście w Klubie Polonia Christiana

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

 

- 6 maja (poniedziałek), godz. 18.00. w lokalu Klubu Polonia Christiana, przy ul. Skawińskiej 13 w Krakowie, spotkanie z red. Łukaszem Karpielem oraz prezentacja książki „Listy arcybiskupa Vigano”.

 

- 9 maja (czwartek), godz. 18.00, Sala kolumnowa (II piętro) w Centrum Astoria, ul. Sienkiewicza 4 (wejście od Rynku Kościuszki) w Białymstoku, spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim – prezesem Instytutu Ordo Iuris pod tytułem:  „Zatrzymajmy politykę gender i ideologię LGBT”.

 

- 10 maja (piątek) o godz. 18.00, Hotel Miodosytnia w Krakowie przy ul. św. Wawrzyńca 6 (obok kościoła Bożego Ciała), spotkanie z ks. prof. Tadeuszem Guzem i dr Aldoną Ciborowską pod tytułem „Przyspieszenie rewolucji kulturowej po 1989 roku”.

 

-13 maja (poniedziałek) godz. 18.00 w lokalu Klubu Polonia Christiana, przy ul. Skawińskiej 13 w Krakowie, spotkanie z red. Piotrem Doerre pod tytułem ,,Ostatnia nadzieja chrześcijaństwa? O Rosji bez retuszu…”.

 

- 23 maja (czwartek), godz. 18.00, Sala konferencyjna Domu Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z Pawłem Chmielewskim, autorem książki „Niemiecka rewolucja”.

 

Na wszystkie spotkania obowiązuje wstęp wolny!

 

PiotrSkarga.pl

– Wszelkie argumenty zawiodły. Z grzeczności jednak przyjął Cudowny Medalik. Potem proponowałem mu spowiedź. „Nie jestem przygotowany, żadną miarą” – brzmiała odpowiedź. Lecz w tym samym momencie padł na kolana, jakby wyższą siłą zmuszony. Spowiedź się zaczęła; młody człowiek płakał jak dziecko. Niepokalana zwyciężyła – opowiadał swoim współbraciom o tym cudownym nawróceniu św. Maksymilian Maria Kolbe, którego kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy 14 sierpnia.
Proroctwa przygotowały świat na nadejście Zbawiciela, a ci, którzy nie uwierzyli w nie, odrzucili Pana Jezusa, skazując Go na śmierć krzyżową. Siebie zaś skazali na ryzyko potępienia. To przejmująca lekcja także dla nas: ignorowanie Bożych ostrzeżeń zawsze niesie za sobą tragiczne skutki. Aby nie powielać błędów historii i nauczyć się odczytywać znaki czasów, warto sięgnąć po wyjątkową książkę „Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”.
Coraz więcej młodych ludzi odchodzi dziś od Boga i Kościoła. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem w swoim otoczeniu, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w naszej kampanii „Jak utrzymać wiarę dzieci?”, odbierz wyjątkowy poradnik dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych i dowiedz się, jak rozmawiać z dziećmi o wierze, modlić się o ich nawrócenie i nie tracić nadziei na ich powrót do Chrystusa.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.