Znani działacze pro-life zachęcają do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny

2022-09-20 00:00:00
Znani działacze pro-life zachęcają do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny

Nie ma porządku społecznego bez pełnego miłości życia rodzinnego. Nie ma zdrowych relacji w rodzinie bez oparcia się o wartości cywilizacji życia. Jej wrogowie negują prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do własności prywatnej, warunkującej wolność. Dlatego do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny zachęcają znani obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej. Pamiętajmy – idąc w niedzielę 25 września (godz. 12:00) w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie okazujemy nasze wsparcie dla walki o zachowanie normalności w rodzinach, w narodzie i w Ojczyźnie.

 

Nieobojętni wobec zagrożeń

 

- Hasło tegorocznego krakowskiego „Marszu dla Życia i Rodziny” wskazuje na to, jak wielką wartością dla rodzin i dla narodu jest każde dziecko. Skupiając się wokół słów „Dziecko w sercu Krakowa” zwracamy uwagę na to, że w podwawelskim grodzie mamy do czynienia z coraz większym zalewem ideologii wrogich dzieciom, szczególnie tym nienarodzonym. Agresja, z jaką coraz częściej spotykają się ruchy pro life i osoby jasno deklarujące swoje przywiązanie do chrześcijaństwa każą nam wyjść na ulice i zamanifestować naszą gotowość do obrony tego, co święte i nienaruszalne. Mamy do czynienia z coraz większą zuchwałością zła. Przykładem upadku moralności w Krakowie była m.in. wypowiedź rzecznika Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uznał, że może „robić z płodów farsz do pierożków”. Nie możemy być obojętni wobec wszelkich przejawów ataku na cywilizację życia. Również tych, które negują autorytet rodziców, niszczą rodziny i ich prawo do wychowywania dzieci w patriotyzmie, chrześcijańskich zasadach, w poszanowaniu własności i wolności. Dlatego zachęcam do udziału w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie, w który nasze stowarzyszenie się aktywnie włącza – mówi Sławomir Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Jan Pospieszalski ostrzega

O zagrożeniach, jakimi poddawane są rodzina i małżeństwo, pojmowana jako związek kobiety i mężczyzny ład moralny, porządek społeczny oraz prawo naturalne mówił redaktor Jan Pospieszalski, zachęcając do udziału w warszawskim XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, który odbył się w niedzielę 18 września.

Problem powszechnego przyzwolenia na tworzenie klimatu do atakowania rodziny, Kościoła i zasad moralnych niedawno tak opisano na portalu PCh24.pl, wydawanym przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi:

- W ślad za agresją słowną, lejącą się z polskojęzycznych mediów głównego nurtu, podsycaną prowokacjami trolli z mediów społecznościowych, przyszły ataki fizyczne na ludzi Kościoła i na miejsca kultu religijnego. W antypolską i antykatolicką kampanię włączają się politycy, artyści, celebryci. Chcą w ten sposób uzurpować sobie prawo do zniesienia wolności sumienia i uderzyć w fundamenty prawa naturalnego w imię tzw. postępu. W obliczu tych zagrożeń i działań, dokonujących się za przyzwoleniem władzy oraz instytucji publicznych, zwolennicy cywilizacji życia mobilizują swoje siły. 

 

Lidia Jazgar i Barbara Nowak bronią rodziny

 

Do takiej mobilizacji osób opowiadających się za ładem moralnym i porządkiem społecznym apeluje krakowska artystka Lidia Jazgar:

- Bogu dzięki za każde życie, Bogu dzięki za każdą rodzinę. I ja kocham życie i kocham moją rodzinę, dlatego z radością Państwa zapraszam na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który u nas w Krakowie odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyruszamy w samo południe, z Placu Jana Matejki, a kończymy spotkaniem pod „Papieskim Oknem”, na Franciszkańskiej. To tam właśnie przecież przez wiele lat spotykaliśmy się z świętym już teraz Janem Pawłem II, patronem rodzin.

Tutaj można obejrzeć całe zaproszenie wideo od Lidii Jazgar:

lidia jazgar

Siła wrogów rodziny tkwi w zbyt małej aktywności tych, którzy rozumieją potrzebę obrony porządku społecznego i moralności, ale nie wiedzą, jak włączyć się w ruch obrońców cywilizacji miłości – cywilizacji życia. Tymczasem demonstracje i marsze uliczne to doskonała okazja do pokazania woli walki o zachowanie normalności i zjednoczenia się wokół fundamentalnych wartości – życia, rodziny, wiary.

- Rodzina jest tym, co naprawdę buduje, tym co nas naprawdę umacnia. Zatem nie może być tak, że stoimy cicho i się nie odzywamy. Nas musi być wszystkich widać, musimy być aktywni i każdy z nas ma obowiązek pokazać, co dla niego jest ważne. Spotkajmy się wszyscy na Marszu dla Życia i Rodziny – tłumaczy konieczność aktywności nas wszystkich Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

 

Dołącz do krakowskiego marszu 25 września

Organizatorzy VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie zapraszają do udziału w niedzielę 25 września na godz. 12:00 na Plac Matejki, skąd marsz wyruszy w stronę Rynku Głównego. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Dziecko w sercu Krakowa”.

Uczestnikom będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej, zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

Uwaga! Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie potrzebuje wsparcia wolontariuszy. Organizatorzy proszą o kontakt każdego, kto planuje wziąć udział w marszu i dysponuje odrobiną wolnego czasu.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny, skontaktuj się z przedstawicielem Komitetu – Piotrem Podleckim:

- telefonicznie: +48 695 077 787

- emailowo: piotr.podlecki@piotrskarga.pl

- wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/814856073167150

Jak zapowiadają organizatorzy, na uczestników wolontariatu po Marszu czekają małe upominki.

 

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny Kraków 2022:
Augustiańska 28, 31-064 Kraków

Tel. +48 695 077 787

Adres Komitetu na Facebooku: https://www.facebook.com/marszkrakow

 


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Kraków, wrzesień 2022 r.

 

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.