Życzenia na Boże Narodzenie A.D. 2021

2021-12-24 00:00:00
Życzenia na Boże Narodzenie A.D. 2021

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia A.D. 2021 oraz na nowy 2022 rok wszystkim naszym Przyjaciołom, Darczyńcom i Czytelnikom przekazujemy życzenia od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka.

 

Gdy zaś Syn Boży pojawia się na ziemi w ciele, śpiewa się chwała Bogu na wysokościach i zapowiada się pokój ludziom dobrej woli. Bądźmy więc bracia ludźmi dobrej woli, abyśmy zasłużyli na to, aby żyć w pokoju… a czyż nic nie damy Panu, Stwórcy wszystkiego, który do nas przychodzi? Niczego bardziej od nas nie wymaga, tylko ofiary samych siebie.”

(Anonim, IX w.)

 

Czas Narodzenia Pańskiego przypomina nam niezmiennie o Bożej Dziecinie, w której objawił się prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Niech ten święty czas wskazuje nam zawsze jak bardzo „…Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednonarodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne…” (Jan 3, 16).

Przeżywajmy zatem ten świąteczny czas z miłością do nieskończenie dobrego Stwórcy oraz czystym sercem otwartym na bliźniego.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu łask za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w nadchodzącym Roku Pańskim 2022

życzy


Sławomir Olejniczak


Prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej

im. Księdza Piotra Skargi

„Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany… i nazwą Go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Iz 9,5)
Ks. bp Wiesław Mering przyjął od przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pamiątkową księgę z 22 424 podpisami wiernych, którzy w ten sposób zechcieli wesprzeć duchownych odważnie stających w obronie prawdy.
Anioł Stróż jest przy nas zawsze. Posłuszny poleceniu samego Pana Boga, wiernie trwa przy nas przez całe nasze życie. Jest z nami dniem i nocą, towarzyszy nam rano oraz wieczorem i wciąż toczy bój o nasze zbawienie. My jednak często zapominamy o jego obecności… Aby to zmienić Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!”, do udziału w której zachęcamy każdego.
28 grudnia, w uroczystość Świętej Rodziny, w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób biorących udział w naszej kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Nasz kalendarz „365 dni z Maryją” z motywem przewodnim: „Papiestwo – skała, na której stoi Święty Kościół” pomoże Ci chwalić Boga i Najświętszą Maryję Pannę oraz na nowo odkryć duchowe skarby Kościoła. Zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub odwiedź stronę www.365dni.kalendarzmaryjny.pl i odbierz swój egzemplarz z wizerunkami Fatimskiej Pani oraz dwunastu papieży Kościoła Katolickiego!