Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego A.D. 2023

2023-04-09 00:00:00
Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego A.D. 2023

Jezus Chrystus zmartwychwstał!

Ta prawda będąca filarem naszej wiary jest dla nas zachętą, abyśmy uroczyście i pobożnie obchodzili Święta Wielkiej Nocy. Nawiązując do tego, Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pragnie wszystkim Państwu złożyć świąteczne życzenia.

Hołd Ofierze Wielkanocnej

Nieście, wierni chrześcijanie!

Jagnię wybawiło owce:

Już niewinny Chrystus z Ojcem

Dał grzesznikom pojednanie.

Poprzez Swoje Zmartwychwstanie, Chrystus przynosi wyzwolenie całemu stworzeniu.
 
Niech czas, w którym będziemy przeżywać radość ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, będzie dla wszystkich Państwa okazją do umocnienia wiary, utwierdzenia nadziei i dzielenia się z bliźnimi miłością.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Zmartwychwstałego Pana życzy Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.