Instytut wsparł chrześcijańskie sympozjum w Witebsku na Białorusi

2011-06-22 00:00:00
 Instytut wsparł chrześcijańskie sympozjum w Witebsku na Białorusi


W dniu 17 czerwca 2011 r. w białoruskim Witebsku miała miejsce konferencja, poświęcona tematyce rodziny i jej znaczenia w życiu społecznym i religijnym. Do głównego hasła sympozjum: „Rodzina – świętowanie i praca” nawiązali autorzy wystąpień, w których poruszono tematy: wartości pracy oraz roli świętowania w rodzinie chrześcijańskiej na podstawie dokumentów Kościoła Katolickiego; zadań rodziny chrześcijańskiej na podstawie adhortacji „Familiaris consortio”; wartości rodzin wielodzietnych we współczesnym społeczeństwie.

Zaangażowanie organizacyjne Instytutu, pokrywającego koszty delegacji jednego z przybyłych z Polski prelegentów, zostało dostrzeżone przez organizatorów sympozjum, którzy przysłali do Krakowa list następującej treści:

Pragniemy gorąco podziękować Fundacji Piotra Skargi za sfinansowanie wizy i dojazdu dla jednego z wykładowców pana Piotra Podleckiego na sympozjum, które miało miejsce 17 czerwca 2011 r. w parafii Jezusa Miłosiernego w Witebsku na Białorusi. Odbyło się ono pod hasłem: „Rodzina – świętowanie i praca”. Miało ono na celu przygotowanie do Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie, które odbędzie się w 2012 roku; uczczenie 30 rocznicy ogłoszenia adhortacji „Familiaris consortio” papieża Jana Pawła II, a także poprzedzało uroczystość przeniesienia katedry w Witebsku do kościoła Jezusa Miłosiernego.(…)

W sympozjum uczestniczyło około 60 osób. W większości były to młode małżeństwa, ale też kapłani rzymsko i grecko-katoliccy jak i osoby w różnym wieku. Na zakończenie sympozjum Gospodarze miejsca zaprosili wszystkich uczestników na kolację.

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie przekazane na sympozjum będą miały pozytywny wpływ na osoby w nim uczestniczące

Z pamięcią w modlitwie

o. Piotr Frosztęga, s. Barbara Sajnok

Zapraszamy Państwa do Warszawy na premierę książki odsłaniającej kulisy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. O tych aktach, dokumentach i porozumieniach wiedziało dotąd niewielu, a mogą one zaważyć na przyszłości naszej i kolejnych pokoleń.
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły, której członkiem jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, organizuje społeczny protest przeciwko niszczeniu polskiej szkoły i deprawacji młodego pokolenia. 1 grudnia o godzinie 12.00 spotykamy się na Placu Zamkowym w Warszawie by pokazać, że nie ma naszego przyzwolenia na eksperymenty lewackie minister Nowackiej i jej ideowych popleczników.
W niedzielę 1 grudnia o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie będziemy protestować przeciwko degradacji procesów edukacyjnych w naszej Ojczyźnie. Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem tego wydarzenia. W szczególności wyrazimy nasz sprzeciw wobec niebezpiecznych dla młodych ludzi zmian w szkolnictwie, które zakładają m.in. deprawację dzieci i młodzieży pod pretekstem edukacji zdrowotnej.
Do Jego grobu w Annaji w Libanie pielgrzymują setki tysięcy wiernych, szukających uzdrowień, wsparcia i pomocy. Nie zrażają się nawet trwającymi tam obecnie konfliktami zbrojnymi. O wyjątkowości świętego Szarbela oraz o cudach, jakich doświadczamy po jego śmierci opowie działacz społeczny i znawca żywotów świętych Jacek Kotula.
W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.