Instytut wsparł chrześcijańskie sympozjum w Witebsku na Białorusi

2011-06-22 00:00:00
 Instytut wsparł chrześcijańskie sympozjum w Witebsku na Białorusi


W dniu 17 czerwca 2011 r. w białoruskim Witebsku miała miejsce konferencja, poświęcona tematyce rodziny i jej znaczenia w życiu społecznym i religijnym. Do głównego hasła sympozjum: „Rodzina – świętowanie i praca” nawiązali autorzy wystąpień, w których poruszono tematy: wartości pracy oraz roli świętowania w rodzinie chrześcijańskiej na podstawie dokumentów Kościoła Katolickiego; zadań rodziny chrześcijańskiej na podstawie adhortacji „Familiaris consortio”; wartości rodzin wielodzietnych we współczesnym społeczeństwie.

Zaangażowanie organizacyjne Instytutu, pokrywającego koszty delegacji jednego z przybyłych z Polski prelegentów, zostało dostrzeżone przez organizatorów sympozjum, którzy przysłali do Krakowa list następującej treści:

Pragniemy gorąco podziękować Fundacji Piotra Skargi za sfinansowanie wizy i dojazdu dla jednego z wykładowców pana Piotra Podleckiego na sympozjum, które miało miejsce 17 czerwca 2011 r. w parafii Jezusa Miłosiernego w Witebsku na Białorusi. Odbyło się ono pod hasłem: „Rodzina – świętowanie i praca”. Miało ono na celu przygotowanie do Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie, które odbędzie się w 2012 roku; uczczenie 30 rocznicy ogłoszenia adhortacji „Familiaris consortio” papieża Jana Pawła II, a także poprzedzało uroczystość przeniesienia katedry w Witebsku do kościoła Jezusa Miłosiernego.(…)

W sympozjum uczestniczyło około 60 osób. W większości były to młode małżeństwa, ale też kapłani rzymsko i grecko-katoliccy jak i osoby w różnym wieku. Na zakończenie sympozjum Gospodarze miejsca zaprosili wszystkich uczestników na kolację.

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie przekazane na sympozjum będą miały pozytywny wpływ na osoby w nim uczestniczące

Z pamięcią w modlitwie

o. Piotr Frosztęga, s. Barbara Sajnok

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!