”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

2008-08-06 00:00:00
”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

W murach uroczego osiemnastowiecznego zamku Löwenstein w Kleinheubach odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Studencka Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności pod hasłem przewodnim „Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”.

Od 21 do 26 lipca blisko sto osób z Austrii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Paragwaju, Argentyny oraz z Polski (skąd przyjechała najliczniejsza grupa) uczestniczyło w Uniwersytecie Letnim TFP w Niemczech. Swoją obecnością spotkanie uświetnili ks. prałat Camille Perl, sekretarz Komisji Ecclesia Dei, oraz książę Paul von Oldenburg.

W ciągu kilku dni uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów i odczytów. Wiele miejsca w wystąpieniach poświęcono prof. Plinio Correi de Oliveira, w setną rocznicę urodzin – jego życiu, niezłomnej postawie w obronie Kościoła Świętego i najwyższych wartości. Zaprezentowano obszernie poszczególne kampanie kontrrewolucyjne, zainicjowane przez brazylijskiego myśliciela m.in. przeciw francuskiemu socjalizmowi samorządnemu, reformie rolnej w Brazylii, czy też ostatniej kampanii prof. Plinio w obronie tradycyjnych elit.

W wielu wystąpieniach zwracano szczególną uwagę na zagrożenia jakie obecnie niesie Rewolucja – na dalszy ciąg rewolucji seksualnej zmierzającej do zmiany ludzkiej natury, czy na unifikację we wszystkich dziedzinach życia. Słuchacze Uniwersytetu Letniego TFP nie pozostali jednak bez jasnej odpowiedzi na pytanie jaką postawę należy przyjąć wobec tych niebezpieczeństw, a w ostatnim wykładzie Michael Drake podkreślił „główną rolę Matki Bożej w krucjacie kontrrewolucyjnej”.

W programie tegorocznego Uniwersytetu przewidziano także zwiedzanie urokliwych miejsc w Bawarii takich jak miasteczko Miltenberg czy malowniczy Rothenburg oraz słynące z cudu Eucharystycznego Sanktuarium w Walldurn, gdzie ks. Camille Perl odprawił uroczystą Mszę Świętą w rycie klasycznym. Bez wątpliwości niezapomnianym wydarzeniem pozostanie również uroczysta kolacja przy akompaniamencie kapeli folklorystycznej w królewskim „browarze” oraz występ orkiestry dętej w dziewiętnastowiecznych strojach piechurów bawarskich.

Uroczystą kolacją w sali balowej zamku w Kleinheubach, podczas której delegacje poszczególnych państw wygłosiły mowy pożegnalne, zakończono coroczny Uniwersytet Letni TFP. Uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe prezenty. Zawartość merytoryczna tegorocznej Konferencji wznieciła wśród uczestników wiele entuzjazmu, który uwolnił nowe pokłady sił do walki z rewolucją na kolejny rok.

PK, PiotrSkarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.