”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

2008-08-06 00:00:00
”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

W murach uroczego osiemnastowiecznego zamku Löwenstein w Kleinheubach odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Studencka Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności pod hasłem przewodnim „Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”.

Od 21 do 26 lipca blisko sto osób z Austrii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Paragwaju, Argentyny oraz z Polski (skąd przyjechała najliczniejsza grupa) uczestniczyło w Uniwersytecie Letnim TFP w Niemczech. Swoją obecnością spotkanie uświetnili ks. prałat Camille Perl, sekretarz Komisji Ecclesia Dei, oraz książę Paul von Oldenburg.

W ciągu kilku dni uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów i odczytów. Wiele miejsca w wystąpieniach poświęcono prof. Plinio Correi de Oliveira, w setną rocznicę urodzin – jego życiu, niezłomnej postawie w obronie Kościoła Świętego i najwyższych wartości. Zaprezentowano obszernie poszczególne kampanie kontrrewolucyjne, zainicjowane przez brazylijskiego myśliciela m.in. przeciw francuskiemu socjalizmowi samorządnemu, reformie rolnej w Brazylii, czy też ostatniej kampanii prof. Plinio w obronie tradycyjnych elit.

W wielu wystąpieniach zwracano szczególną uwagę na zagrożenia jakie obecnie niesie Rewolucja – na dalszy ciąg rewolucji seksualnej zmierzającej do zmiany ludzkiej natury, czy na unifikację we wszystkich dziedzinach życia. Słuchacze Uniwersytetu Letniego TFP nie pozostali jednak bez jasnej odpowiedzi na pytanie jaką postawę należy przyjąć wobec tych niebezpieczeństw, a w ostatnim wykładzie Michael Drake podkreślił „główną rolę Matki Bożej w krucjacie kontrrewolucyjnej”.

W programie tegorocznego Uniwersytetu przewidziano także zwiedzanie urokliwych miejsc w Bawarii takich jak miasteczko Miltenberg czy malowniczy Rothenburg oraz słynące z cudu Eucharystycznego Sanktuarium w Walldurn, gdzie ks. Camille Perl odprawił uroczystą Mszę Świętą w rycie klasycznym. Bez wątpliwości niezapomnianym wydarzeniem pozostanie również uroczysta kolacja przy akompaniamencie kapeli folklorystycznej w królewskim „browarze” oraz występ orkiestry dętej w dziewiętnastowiecznych strojach piechurów bawarskich.

Uroczystą kolacją w sali balowej zamku w Kleinheubach, podczas której delegacje poszczególnych państw wygłosiły mowy pożegnalne, zakończono coroczny Uniwersytet Letni TFP. Uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe prezenty. Zawartość merytoryczna tegorocznej Konferencji wznieciła wśród uczestników wiele entuzjazmu, który uwolnił nowe pokłady sił do walki z rewolucją na kolejny rok.

PK, PiotrSkarga.pl
To najbardziej radosny moment w roku dla każdego katolika. Dlatego też, z okazji Świąt Wielkiej Nocy A.D. 2024, zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pragnie wszystkim Państwu złożyć życzenia. Zachęcamy do lektury ich treści.
Ze smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł wieloletni Przyjaciel Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i środowisk Tradycji katolickiej w Polsce - ksiądz prałat Roman Kneblewski. Od lat zmagał się z chorobami i urazami, a ostatnie dni spędził w szpitalu. We wtorek skończył 72 lata.
„Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” to tytuł konferencji, której temat jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. To wydarzenie komplementarne pod kątem wykładów i debat prowadzonych przez znawców problemu, idących wbrew lewicowej dekonstrukcji naszego życia społecznego i porządku moralnego. Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?