”Nie o Mary Wagner”. Spotkanie z Grzegorzem Braunem

2014-11-06 00:00:00
”Nie o Mary Wagner”. Spotkanie z Grzegorzem Braunem
Klub "Polonia Christiana" zaprasza do Łomży na projekcję filmu pt. „Nie o Mary Wagner” i spotkanie z jego reżyserem - Grzegorzem Braunem.

 

Gość Klubu "Polonia Christiana" wygłosi prelekcję pt. „Jak zatrzymać ofensywę cywilizacji śmierci?”. W trakcie spotkanie będzie można zobaczyć najnowszy film Brauna „Nie o Mary Wagner”.

 

Projekcja i spotkanie odbędzie się w Łomży 13 listopada (czwartek) o godz. 19.00 w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II, ul. Zawadzka 55.


Spotkaniu patronuje portal PCh24.pl. Wstęp wolny!

 

Mary Wagner, za pokojowe manifestacje przed ośrodkami aborcyjnymi usłyszała wyrok dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności i dwuletniego zakazu zbliżania się do centrów aborcyjnych. W areszcie śledczym spędziła blisko dwa lata. Została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się tzw. aborcji na życzenie.

źródło: PCh24.pl



2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.
– Niedziela, to „dzień Pański”, dzień Boży, a nie dzień nasz, w którym by nam wolno było robić, co chcemy i spędzić go wedle swego upodobania – powiedział prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Zatem jak najwięcej naszych działań – nie tylko uczestnictwo we Mszy Świętej – powinno być skupionych na Bogu. Jednym z nich może być lektura duchowa, która wzniesie nas ku Bogu, taka jak książka Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski wydana przez nasze Stowarzyszenie.