”Polonia Christiana” w sobotę w kioskach!

2013-05-08 00:00:00
”Polonia Christiana” w sobotę w kioskach!
Już w sobotę w dobrych sklepach i salonach prasowych pojawi się nowy numer najlepszego ilustrowanego magazynu katolickiego w Polsce - „Polonia Christiana”. Autorzy pisma nie mogli nie odnieść się do najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni – wyboru nowego papieża, ważnych pytań w związku z nowym pontyfikatem oraz triumfu homorewolucji we Francji.


„Tradycyjni” rewolucjoniści marksistowscy budując społeczeństwo komunistyczne karmili masy ideologicznymi sloganami stanowiącymi mieszankę nienawiści do wrogów klasowych i nadziei na lepsze jutro. Współcześni genderrewolucjoniści chcą zmienić społeczeństwo w stado przypadkowo kopulujących ze sobą nawzajem bezrozumnych osobników, kierowanych poprzez zarządzanie już nie emocjami nawet, ale popędami – pisze Piotr Doerre. Z kolei Franciszek L. Ćwik podkreśla, że mimo iż miarą wielkiej siły homolobby jest sukces w postaci legalizacji małżeństwa pederastów i lesbijek wraz z prawem do adopcji dzieci, prawdziwa Francja budzi się i mówi twarde „NIE” homorewolucji. Przypomina przykłady gigantycznych protestów społecznych zupełnie niezauważonych przez demokratyczne władze, w tym przez byłego pierwszego sekretarza francuskiej Partii Socjalistycznej, prezydenta Francoisa Hollande’a.  


O coraz silniejszych naciskach homoseksualnego lobby mówi również w rozmowie z dziennikarzami „PCh” arcybiskup San Francisco - Salvatore Cordileone. Metody działania rewolucji genderowej oraz jej skutki mogą Państwo przybliżyć sobie również dzięki lekturze tekstów „Wolność dyskursu na celowniku homolobby” i „Homorewizjonizm historyczny”.


Redaktor naczelny „Polonii Christiana” Sławomir Skiba, w tekście „Pieriestrojka w Kościele?” stawia niezadane do tej pory pytania o nowy pontyfikat. Przestrzega zwolenników reformowania Kościoła, którzy po tysiącu siedmiuset latach drogi od katakumb przez Lateran na Watykan pragną odwrócić kierunek owej drogi ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tekst ten przeczytać powinien każdy katolik. Nad coraz groźniej brzmiącymi doniesieniami docierającymi do nas z wysokich kręgów Kościelnych zastanawia się również wybitny historyk myśli politycznej – prof. Jacek Bartyzel.


32. numer magazynu „Polonia Christiana” to również zbiór tekstów o „inwazji dziadostwa”. Dosyć łatwo napotkać wciąż działający sprzęt gospodarstwa domowego wyprodukowany np. w latach 80. Wiemy jednak doskonale, że np. pralki wyprodukowane w tym roku będziemy musieli wymienić już za 4-5 lat. To samo dotyczy się innych sprzętów, jak również mebli, ubrań i samochodów. Publicyści „PCh” zastanawiają się dlaczego tak jest – odpowiedzi szukają zarówno u fachowców naprawiających wspomniane produkty, jak i u naukowców. Ze wstrząsającymi wnioskami do jakich dochodzą specjaliści naprawdę warto się zapoznać.

Dodatkowo w „Polonii Christiana” jak zawsze: o obyczajach, korzeniach polskości, historii oraz prawdzie, dobru i pięknie. Zapraszamy od soboty do dobrych sklepów i salonów prasowych!


Dla tych, którzy nie chcą czekać do soboty, mamy propozycję zakupu magazynu już od piątku na stronie ksiegarnia.piotrskarga.pl. Najnowsze wydanie będzie dostępne także do przeglądania online w serwisie epch.poloniachristiana.pl.


W tym roku przypada 180. rocznica objawień Matki Bożej we francuskim La Salette. Maryja wezwała tam ludzi do nawrócenia, płakała nad naszymi grzechami i nad naszą obojętnością wobec Boga. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi odpowiada na to wezwanie Maryi i organizuje kampanię „Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette!”. Przyłącz się do nas, odpowiedz na Orędzie Maryi, a my w Twoim imieniu złożymy w La Salette piękne wotum!
14 marca 2026 roku w warszawskim Klubie Stańczyka przy ul. Pięknej 28/34 (lok. użytkowy 4) odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „4 lata wojny na Ukrainie. Perspektywa globalna i perspektywa lokalna”. Wydarzenie stanie się okazją do pogłębionej refleksji nad konfliktem, który od lutego 2022 roku całkowicie zmienił sytuację polityczną na niemal całym świecie – przede wszystkim w Europie, w Azji i w Ameryce Północnej.
Brutalne wojny toczące się na Ukrainie, w Ziemi Świętej, w Afryce, dopiero co rozpoczęta wojna domowa w Meksyku czy mogący lada dzień nastąpić atak na Iran dobitnie pokazują, że grzeszna natura człowieka co rusz doprowadza do rozlewu krwi… Ratunkiem wobec tych trwających nieustannie konfliktów jest Królowa Pokoju – Najświętsza Maryja Panna. Wraz z nami proś Ją o pokój, biorąc udział w kampanii „Królowo Pokoju, oddaję się pod Twoją opiekę”!
Wyślij tradycyjne kartki z życzeniami wielkanocnymi do swoich bliskich, rodziny i znajomych i kontynuuj piękną katolicką tradycję. Eleganckie kartki wraz z kopertami otrzymasz od nas darmową przesyłką. Taka okazja – tylko teraz i tylko u nas! Skorzystaj z niej już dzisiaj! Zadzwoń pod numer 12 423 44 23 w godz. 9.00-15.00 albo wypełnij prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl.
W historycznych murach Akademii Zamojskiej — jednego z najważniejszych ośrodków polskiej myśli akademickiej oraz formacji elit Rzeczypospolitej — odbędzie się 4 marca 2026 roku konferencja naukowa zatytułowana „Konserwatywna Rosja. Fantasmagoria czy rzeczywistość?”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Akademie Zamojską stanowi próbę pogłębionej, rzetelnej i krytycznej refleksji nad zjawiskiem rosyjskiego konserwatyzmu — jego genezą, istotą oraz realnym znaczeniem dla polityki wewnętrznej Federacji Rosyjskiej i jej oddziaływania na wyobraźnię intelektualną części elit Zachodu.