”The Soviet Story” w Puławach i w Radomiu

2010-05-19 00:00:00
”The Soviet Story” w Puławach i w Radomiu

Mieszkańcy Puław i Radomia mieli w tym tygodniu okazję obejrzeć film „The Soviet Story”. Uczestnicy spotkań organizowanych w ramach Klubu „Polonia Christiana” otrzymali archiwalne numery „Przymierza z Maryją”. Mogli także nabyć dwumiesięcznik „Polonia Christiana”, wydawany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

We wtorek, w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyło się spotkanie miejscowego Klubu „Polonia Christiana”. Wzięło w nim udział ok. 100 osób. W trakcie spotkania odbyła się projekcja filmów „The Soviet Story” oraz „Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei”.

Wszyscy otrzymali archiwalne numery „Przymierza z Maryją”. Osoby zainteresowane mogły nabyć archiwalne numery magazynu „Polonia Christiana”.

Spotkanie w Radomiu odbyło się w poniedziałek, w parafii p.w. św. Brata Alberta, gdzie przed prawie rokiem wyświetlany był film „Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?". Dokument „The Soviet Story" obejrzało ponad 120 osób.

Wszyscy uczestnicy projekcji otrzymali archiwalne numery „Przymierza z Maryją”.

PiotrSkarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.