”W obronie wyższych praw” w języku estońskim

2009-11-30 00:00:00
”W obronie wyższych praw” w języku estońskim

Dzięki wsparciu Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi ukazała się estońska wersja książki pt.: „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Po litewskim i łotewskim jest to kolejne wydanie tego kompendium wiedzy o homoseksualizmie
w świetle doktryny katolickiej w Europie Środkowej.

Książka opisuje zagrażający rodzinie i całemu społeczeństwu proces rewolucji homoseksualnej. Rewolucja, która jest przejawem kryzysu naszej cywilizacji, dokonała się już na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. Od kilku lat promujące ją instytucje i środowiska usiłują powtórzyć scenariusz wypróbowany na Zachodzie w Europie Środkowej. Amerykańscy autorzy przedstawiają przebieg tego procesu w USA, ukazując prawdziwe oblicze ideologii homoseksualnej i jej zakulisowe działania, a także powiązania z polityką i mediami.

Na okładce wydania estońskiego znalazły się fragmenty pozytywnych opinii o książce JE Kardynała Janisa Pujatsa metropolity Rygi oraz JE Arcybiskupa Sigitasa Tamkeviciusa SJ, metropolity kowieńskiego, przewodniczącego Konferencji Biskupów Litwy.

Książka „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?” zyskała w USA uznanie wielu duchownych i środowisk katolickich. Ks. bp Fabian Bruskewitz z Nebraski napisał o niej: „Nikt , kto dostrzega problem upadku moralności chrześcijańskiej, (...) nie może zignorować znaczenia książki «W obronie wyższych praw»”.  Natomiast asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy USA, ks. bp Robert Vasa z Oregonu stwierdził, że jest to „znakomite wyjaśnienie poważnych nieporozumień narosłych wokół religijnych i społecznych aspektów homoseksualnego stylu życia".

Autorzy książki (amerykańskie TFP) podkreślili we wstępie swojego opracowania: "Jako praktykujący katolicy przepełnieni współczuciem modlimy się za tych, którzy walczą z nieubłaganą i gwałtowną pokusą do grzechu, nieważne czy chodzi o pokusę do grzechu homoseksualnego czy jakiegokolwiek innego. Mamy nadzieję, iż opisując fizyczne, moralne i duchowe konsekwencje grzechów ciała, zdołamy odciągnąć ich od występku oraz uświadomić im potrzebę i piękno cnoty czystości, która dla wielu z nich zapewne jest czymś nieznanym.
Modlimy się za tych, którzy popadli w homoseksualny grzech z powodu ludzkiej słabości. Niech Bóg obdarzy ich swą łaską; niech uleczeni przez Zbawiciela znowu powstaną, by nigdy więcej już nie upaść. Liczymy na to, że demaskując ideologię, którą przesiąknięty jest ruch homoseksualny, zdołamy otworzyć im oczy, aby dostrzegli, jak są wykorzystywani na drodze do zrealizowania celów, być może całkowicie im obcych".


Książka „W obronie wyższych praw” w językach litewskim, łotewskim i estońskim została wydana staraniem Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi.

PiotrSkarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.