Obrona dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, angażowanie katolików w życie społeczne, pobudzanie religijności, dbanie o dobre imię Polski i ochrona interesu narodowego – to główne kierunki już niemal ćwierćwiecznej działalności naszego środowiska. 28 czerwca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, jego Darczyńcy i Przyjaciele obchodzą 23. rocznicę powołania stowarzyszenia.
2022-06-28
Czy można przedstawiać się na rodzinnym zdjęciu przed domowym „ołtarzykiem” jako katolik i jednocześnie deklarować wolę legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych? Czy wierni Kościoła Rzymskiego mogą godzić się na deptanie nauki Chrystusa i tolerować jawnie antyreligijne działania polityków, patrzących tylko i wyłącznie przez pryzmat poddawania się presji liberalnych środowisk i mediów? Niedawna deklaracja lidera lewicy i liberałów Donalda Tuska właśnie przekroczyła granicę, za którą nie ma już ochrony dzieci – jest tylko zamach na świętość życia ludzkiego.
2022-06-25
Film produkcji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zobaczyło już kilkaset tysięcy osób. Film dla myślących niezależenie jest już powszechnie dostępny. Obejrzyj cały film Łukasza Korzeniowskiego „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”.
2022-01-16
Inspirowany ideologicznie i wspierany przez lewicowe środowiska pomysł likwidacji krakowskiego pomnika księdza Piotra Skargi okazał się niewypałem. Społeczny opór i ujawnienie błędnej polityki władz miasta zastopowały ponowioną po latach próbę wymazania z przestrzeni miasta zasłużonego duchownego i patrioty.
2022-05-27
- Przez miniony wiek błędy Rosji, przed którymi przestrzegała Matka Najświętsza, rozszerzyły się po świecie i obecnie zarówno sama Rosja, jak i inne kraje wciąż są tymi błędami skażone – mówi w wywiadzie w najnowszym wydaniu magazynu „Polonia Christiana” prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Nawrócenie się Rosji i powody, dla których nie możemy czekać na to nawrócenie z założonymi rękami – to temat wiodący w 86 numerze tego czasopisma.
maj - czerwiec 2022
Anioł Pokoju, który w 1916 roku objawił się fatimskim wizjonerom, wzywał: Módlcie się! Serca Jezusa i Maryi uważnie słuchają waszych słów i próśb. Znajdźmy więc schronienie w tych Dwóch Sercach. I pamiętajmy zawsze słowa Matki Bożej Fatimskiej: Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!
maj/czerwiec 2022
W niedzielę 6 lutego po Mszy Św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi odprawiona została modlitwa różańcowa pod pomnikiem Kaznodziei Narodu. Podczas spotkania na placu Św. Marii Magdaleny apelowano do władz Krakowa o porzucenie planu likwidacji pomnika oraz o pozostawienie pomnika w miejscu, w którym stoi on obecnie.
2022-02-06
Nasze media społecznościowe
SKCh im. Ks. Piotra Skargi na Facebooku
Nasze Stowarzyszenie na trwałe wpisało się do grona organizacji walczących o szacunek dla religii i ostrzegających przed próbami wypierania zasad chrześcijańskich z życia publicznego i prywatnego. O inicjatywach i akcjach podejmowanych przez SKCh dowiecie się Państwo także na Facebooku.