Akita - orędzie, którego boją się heretycy. Prelekcja red. Jerzego Wolaka

Dlaczego Matka Boża objawiła się w dalekiej Japonii? To jest wielka lekcja dla nas i naszego czasu. Ten ogień to może być metaforyczne piekło, które na nas czeka. Bóg nikogo na piekło nie skazuje, ale to człowiek samo może się na nie skazać. Warto o tym pamiętać, przyglądając się nowym trendom cywilizacyjnym - mówił red. Jerzy Wolak, autor wyjątkowej książki o objawienia w Akita podczas spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia całości wystąpienia.

Dnia 8 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie krakowskiego Klubu "Polonia Christiana". Prelegentem był autor najnowszej książki wydanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, poświęconej objawieniom Matki Bożej w japońskiej Akicie - red. Jerzy Wolak. Podjął on trud przybliżenia polskim odbiorcom treści przekazanych siostrze Agnieszce Sasagawie przez Matkę Bożą w latach 1973-1981 oraz zinterpretowania ich w kontekście głównych wydarzeń i prądów ideowych ostatnich dekad.

Pod tym linkiem można bezpłatnie zamówić książkę.

Postać naszego prelegenta jest doskonale znana m.in. Czytelnikom pisma "Polonia Christiana" (pełni funkcję redaktora naczelnego), jak też i Widzom telewizji internetowej PCh24TV, w której red. Wolak regularnie występuje. Książka zatytułowana "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie" jest elementem jednej z najnowszych kampanii społecznych Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

"Maryja zawsze ukazuje nam wolę Bożą. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie - mówi jeszcze w Kanie Galilejskiej. To jest Jej zadanie, aby przybliżać misję Swojego Syna, aby Synowi Boskiem pomagać w dziele zbawienia. Czytając orędzie z Akity, człowiek ma wrażenie, jakby czytał dzisiejszą gazetę. Warto sięgnąć po te treści, aby sobie uświadomić, jak bardzo aktualne są to słowa" - mówił red. Jerzy Wolak. 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia niniejszego materiału wideo, który stanowi zapis całości wystąpienia red. Jerzego Wolaka podczas wspomnianego spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Krakowie. Prosimy także o udostępnianie tego filmu Państwa bliskim i znajomym. Podstawowa wiedza i świadomość polskich katolików o przesłaniu Matki Bożej z Akity wciąż jest znikoma. Rozpropagowanie tych przejmujących objawień jest obecnie dla nas - wiernych Kościoła Katolickiego - wyzwaniem podobnym do niesienia bliźnim Fatimskiego Orędzia przed kilkoma dekadami.

Przypominamy także, iż książkę "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie" autorstwa Jerzego Wolaka (wydanie II, Kraków 2022, ss. 134) można bezpłatnie zamówić na dedykowanej stronie, którą utworzyliśmy na potrzeby akcji. Wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść na nią i złożyć zamówienie.

PiotrSkarga.pl
Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
O problemach wynikających z procesu synodalnego i wprowadzanych przy jego okazji zmianach, coraz bardziej zagrażających spójności i przyszłości Kościoła, mówił red. Paweł Chmielewski (PCh24.pl/PCh24TV). Zapraszamy do obejrzenia jego prelekcji wygłoszonej w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie 22 czerwca 2023 roku.
W naszym cyklu krótkich rozmów z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi tym razem nawiązujemy do modelu funkcjonowania Stowarzyszenia i zarazem problemów, jakie napotykają te środowiska, które łatwe i szybkie zyski przedkładają nad własną niezależność. Dlaczego środowiska katolickie powinny działać samodzielnie, bez szukania pomocy ze strony rządu lub międzynarodowych korporacji – o tym właśnie mówi Prezes Sławomir Olejniczak.
Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota.
Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.