Liczna grupa mieszkanców Białobrzegów wzięła udział w projekcji filmu "Fatima - orędzie tragedii czy nadziei?", która z inicjatywy Instytutu im. ks. Piotra Skargi odbyła się w sobotę 16. marca 2013 r.
Do ostatniego miejsca zapełniła się sala Pałacu Krzysztofory przy krakowskim Rynku Głównym. Wykład profesora Roberto de Mattei o Soborze Watykańskim II został owacyjnie przyjęty przez publiczność.
Do miejsca objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa we francuskim Paray-le-Monial trafiły kolejny już raz potwierdzenia oddania się Bożemu Sercu od ponad 1 000 sympatyków i przyjaciół naszego Instytutu. Polscy czciciele zapragnęli, by świadectwo ich miłości do Serca Jezusowego trafiło do francuskiego klasztoru sióstr wizytek, gdzie w XVII w. ukazał się Zbawiciel. To Serce – jak powiedział Chrystus – tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania i udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości.
Rzeszów, to kolejne miasto, w którym odbyła się premiera filmu „Skarga” opowiadającego o życiu i duchowej działalności największego polskiego kaznodziei. 27. lutego sala widowiskowo-kinowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie wypełniła się po brzegi. Projekcję filmową poprzedziło wystąpienie prof. Mieczysława Ryby. Po filmie głos zabrał reżyser Jarosław Mańka, który przedstawił kulisy powstania dzieła.
W dniach 7-10 marca wizytę w Polsce złoży autor „Krzyżowca XX wieku”, historyk, profesor Roberto de Mattei. W połowie lutego ruszyła sprzedaż jego nowej książki „Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana”. Wydarzeniu organizowanym przez Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 patronują portal PCh24.pl i magazyn "Polonia Christiana".
25. lutego w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego "Miłość Ojczyzny a ks. Piotr Skarga". Organizatorem tej edukacyjnej akcji był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Nagrody zostały ufundowane m.in. przez Instytut ks. Piotra Skargi.
Akcja Krucjaty Młodych dała wielu ludziom szansę na ponowne przyznanie się do wiary. Brelok ze słowami „Nie wstydzę się Jezusa” stał się znakiem rozpoznawczym dla tych, którzy katolicyzm traktują poważnie. Przyszedł czas, by akcję podsumować i podziękować za to, że brelok Krucjaty mógł stać się narzędziem wzmacniającym odwagę świeckich członków Kościoła.
W poniedziałek 25 lutego w sanktuarium na Jasnej Górze modlić się będą przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty Młodych. Wezmą oni udział w wieczornym nabożeństwie, a także złożą u stóp Matki Bożej wyjątkowy dar, wieńczący akcję „Nie wstydzę się Jezusa” – milionowy brelok z cytatem z Ewangelii według św. Mateusza.
... 
129
130
131
132
133
134
135
136
137
...