Czyniąc zadość pięknej tradycji, wolontariusze SKCh im. Ks. Piotra Skargi a zarazem członkowie Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym i Sekcji Rycerskiej Lepanto jak co roku wzięli udział w letniej karawanie TFP na Litwie, propagując orędzie Matki Bożej Fatimskiej i biorąc udział w obchodach 20. rocznicy odzyskania niepodległości przez ten kraj.
Delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, z prezesem Sławomirem Olejniczakiem, odwiedziła szpital gminny w Bogatyni. Placówka ta otrzymała kilka tygodni temu agregat prądotwórczy ufundowany dzięki ofiarności darczyńców Instytutu.
„Destrukcja porządku społecznego i religijnego podczas Rewolucji Francuskiej” – to temat zakończonej właśnie Letniej Akademii TFP we Francji. Uczestniczyło w niej 19 osób z Polski.
Jedenastu wolontariuszy oraz członków TFP z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Wenezueli wzięło udział w karawanie zorganizowanej przez australijskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) w okresie od 10 lipca do 16 sierpnia 2010 r. Kampania ta miała na celu szerzenie orędzia Matki Bożej z Fatimy w Australii.
Po raz kolejny Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zaangażowało się w prowadzenie akcji zwalczającej socjalizm w swoim kraju. Tym razem członkowie Akcji Studenckiej TFP zorganizowali typową kampanię w stylu TFP-owskim w stanie Teksas. Nienagannie ubrani młodzi ludzie, z narzuconymi na ramiona czerwonymi szatami zachęcali na najbardziej ruchliwych ulicach Houston, Austin i innych miast Teksasu tamtejszych kierowców, by zatrąbili, jeśli są za „wolnością Ameryki od socjalizmu”. W innych miejscach dyskutowali z przechodniami z różnych grup społecznych, wyjaśniając, co złego jest w socjalizmie i rozdawali przygotowane z tej okazji ulotki.
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, w odpowiedzi na apel Szpitala w dotkniętej powodzią Bogatyni ufundował niezbędny dla działalności placówki agregat prądotwórczy. Zarząd Instytutu w trosce o zdrowie i życie pacjentów postanowił zakupić niezbędne urządzenie. W piątek 20 sierpnia agregat prądotwórczy HIMOINSA o mocy 160 kW trafił do Bogatyni.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) jak co roku organizuje akcję różańcową polegającą na odmawianiu Różańca w tym samym czasie w kraju w różnych miejscach publicznych. Tym razem czciciele Maryi z grupy America Needs Fatima zamierzają przepraszać za różnego rodzaju bluźnierstwa, jak choćby niedawny teledysk piosenkarki Lady Gaga.
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi pomógł w ub. miesiącu Biuru Rady ds. Rodzin przy Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi zorganizować kurs w Brzozówce, kształcący przyszłych instruktorów tzw. „szkoły rodzenia”. Kilka dni temu sekretarz Biura Rady ds. Rodzin przy KKBB o. Piotr Frosztęga OCD wraz z krajowym Doradcą Życia Rodzinnego s. Barbarą Sajnok przysłali podziękowania, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę z Instytutem im. ks. P. Skargi.
... 
129
130
131
132
133
134
135
136
137
...