W sobotę, 9 października odbył się w Krakowie VII Kongres Konserwatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Zapraszamy do galerii zdjęć
– Miejmy odwagę i siłę aby rzeczywiście świadczyć o Panu Jezusie i o prawdzie chrześcijańskiej w coraz bardziej zrelatywizowanym społeczeństwie – apelował Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, otwierając VII Kongres Konserwatywny w Krakowie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Dyktatura relatywizmu. Czy stoimy wobec nowych prześladowań chrześcijan?”. Swoje wykłady podczas sobotniego Kongresu wygłosili: prof. Roberto de Mattei, siostra Michaela Pawlik OP, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz Jose Antonio Ureta.
Wczoraj, 27 września obchodziliśmy 398 rocznicę śmierci Księdza Piotra Skargi – Patrona Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji delegacja obu organizacji, jak co roku, złożyła kwiaty przed pomnikiem na placu św. Barbary w Krakowie i w Krypcie Kościała św. Piotra i Pawła, a także modliła się przed trumną tego zasłużonego dla Kościoła i Polski Jezuity.
Czyniąc zadość pięknej tradycji, wolontariusze SKCh im. Ks. Piotra Skargi a zarazem członkowie Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym i Sekcji Rycerskiej Lepanto jak co roku wzięli udział w letniej karawanie TFP na Litwie, propagując orędzie Matki Bożej Fatimskiej i biorąc udział w obchodach 20. rocznicy odzyskania niepodległości przez ten kraj.
Delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, z prezesem Sławomirem Olejniczakiem, odwiedziła szpital gminny w Bogatyni. Placówka ta otrzymała kilka tygodni temu agregat prądotwórczy ufundowany dzięki ofiarności darczyńców Instytutu.
„Destrukcja porządku społecznego i religijnego podczas Rewolucji Francuskiej” – to temat zakończonej właśnie Letniej Akademii TFP we Francji. Uczestniczyło w niej 19 osób z Polski.
Jedenastu wolontariuszy oraz członków TFP z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Wenezueli wzięło udział w karawanie zorganizowanej przez australijskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) w okresie od 10 lipca do 16 sierpnia 2010 r. Kampania ta miała na celu szerzenie orędzia Matki Bożej z Fatimy w Australii.
Po raz kolejny Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zaangażowało się w prowadzenie akcji zwalczającej socjalizm w swoim kraju. Tym razem członkowie Akcji Studenckiej TFP zorganizowali typową kampanię w stylu TFP-owskim w stanie Teksas. Nienagannie ubrani młodzi ludzie, z narzuconymi na ramiona czerwonymi szatami zachęcali na najbardziej ruchliwych ulicach Houston, Austin i innych miast Teksasu tamtejszych kierowców, by zatrąbili, jeśli są za „wolnością Ameryki od socjalizmu”. W innych miejscach dyskutowali z przechodniami z różnych grup społecznych, wyjaśniając, co złego jest w socjalizmie i rozdawali przygotowane z tej okazji ulotki.
... 
131
132
133
134
135
136
137
138
139
...