O Gender we Wrocławiu...

2014-01-28 00:00:00
O Gender we Wrocławiu...
 23 stycznia o godzinie 19.00 we wrocławskim CEH „Konspira” przy pl. Solnym 11 odbyło się w ramach „Wolnorynkowych czwartków z KNP” spotkanie zorganizowane przez Kongres Nowej Prawicy. Zaproszony został Jakub Skoczylas - przedstawiciel Instytutu im. Ks. Piotra Skargi.

 

Temat spotkania to: „Chrześcijańska wizja antropologiczna a ideologia gender”. Słuchacze wypełnili prawie cały lokal.

 

Zgromadzeni usłyszeli między innymi, że trzeba sobie zdać sprawę z tego, iż wbrew temu co może się wydawać, nie istnieje coś takiego jak ideologia gender w znaczeniu pozytywnym. – Pomimo wydania niezliczonych książek, publikacji, wpisów na blogach, tysięcy badań wątpliwej jakości, cała ta ideologia jest jedynie negacją. Została stworzona nie po to aby stworzyć jakiś nowy ład, a jedynie po to by zanegować, osłabić a nawet zniszczyć naszą, chrześcijańską wizję człowieka – mówił gość spotkania.

 

Musimy sobie wyjaśnić, że to nie tyle my jesteśmy przeciwni ideologii gender, ile ona jest przeciwna nam. To nie my – chrześcijanie naruszamy porządek na świecie, nie my naruszamy pokój. To ludzie, którzy w nachalny sposób forsują ideologię gender naruszają odwieczny na świecie porządek, który zakłada że kobieta i mężczyzna bardzo się od siebie różnią, a różnice te wykraczają daleko poza czystą biologię czy seksualność. Dotyczą one również, sfery psychicznej, emocjonalnej i duchowej oraz pełnionych w społeczeństwie ról. Aby się więc dowiedzieć dlaczego ideologia ta jest tak szkodliwa powinniśmy skupić się na tym co ona atakuje - czyli chrześcijańską wizję antropologiczną – dodał Skoczylas.

 

Prelegent poruszył również kwestię finansowania propagandy genderowej. Kto jest fundatorem łożącym środki na rozwój tej szkodliwej ideologii? My wszyscy czyli podatnicy. Nierzadko wbrew swojej woli. „Badania”, publikacje, projekty i programy propagujące ideologię gender są finansowane z naszych podatków, nas Polaków i innych Europejczyków.

 

Po wystąpieniu zgromadzeni na sali słuchacze zadawali wiele pytań i odbyła się długa dyskusja o problemach związanych z nachalnym forsowaniem ideologii gender w aktach prawnych, seksualizacji dzieci i młodzieży oraz finansowaniu tej ideologii z pieniędzy podatników.

 

 

PCh24.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.