Australia: kard. Pell skrytykował ”katolickich” polityków

2011-01-04 00:00:00
Australia: kard. Pell skrytykował ”katolickich” polityków

Metropolita Sydney, kard. George Pell wezwał katolickich polityków, by przestrzegali nauki Kościoła katolickiego. Hierarcha ostro skrytykował tych australijskich parlamentarzystów, którzy manifestując swój katolicyzm „beztrosko lekceważą światopogląd chrześcijański” podczas głosowania w sprawach moralnych, taki jak kwestie związane z obroną życia ludzkiego.

Kardynał George Pell wyjaśnił w rozmowie z dziennikiem „Herald Sun”, że Kościół katolicki nie naucza o wyższości sumienia, na którą to zasadę tak chętnie powołują się politycy katoliccy, tłumacząc swoje poparcie dla niektórych poglądów. „Gdyby ktoś powiedział, że apartheid jest dobry, nikt nie powiedziałby mu: «tak, możesz to mówić ze względu na prymat sumienia»” – zauważa hierarcha. Wyznaje, że może zrozumieć tych, którzy nie są chrześcijanami a ich poglądy różnią się od nauczania Kościoła katolickiego. „Ale to niestosowne, gdy ktoś, kto w jednej minucie mieni się wielkim katolikiem, następnie regularnie głosuje przeciwko tradycjom chrześcijańskim” – dodaje kard. Pell.

„Nie mówię ludziom, jak głosować. Dzielę się moimi uwagami na temat tego, jakie kryteria należy uwzględnić w głosowaniu. Jestem obywatelem Australii mam równe, jak każdy inny obywatel prawo do głoszenia swoich poglądów” – dodał arcybiskup Sydney, wyrażając nadzieję, że projekt ustawy Partii Zielonych legalizujący eutanazję zostanie odrzucony przez parlament.

Źródło: KAI
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”