Austria: Droga Krzyżowa w intencji dzieci nienarodzonych

2008-07-30 00:00:00

Obrońcy życia dzieci nienarodzonych zorganizowali w austriackim Salzburgu milczącą Drogę Krzyżową. Marsz został zainicjowany przez europejskie chrześcijańskie stowarzyszenie "EuroProLife", którego głównym zadaniem jest walka o ochronę życia poczętych dzieci – informuje „Nasz Dziennik”. Wśród uczestników Drogi Krzyżowej obecny był ks. bp Andreas Laun, sufragan diecezji Salzburg.

Tuż przed rozpoczęciem znanego międzynarodowego festiwalu operowo-muzycznego "Festspiele" na ulice Salzburga wyszli obrońcy życia. Około tysiąca osób, niosąc krzyże, w milczeniu, wielkim skupieniu przeszło przez centrum miasta w kierunku okręgowego szpitala. Demonstranci nieśli wiele plakatów pokazujących dzieci w łonie matek przed narodzinami – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Uczestnicy Drogi Krzyżowej zatrzymali się w pobliżu okręgowego szpitala w dzielnicy Muelln, w którym z inicjatywy szefowej władz landu Salzburg Gabi Burgstaller od 2005 roku co tydzień w każdą sobotę około 15 ciężarnych kobiet ma możliwość zabić swoje dziecko w specjalnym ambulansie z Wiednia. Obrońcy życia uklękli i modlili się w tym miejscu o nawrócenie się prawników, w intencji polityków oraz za kobiety, które poddały się aborcji i kobiety w stanie błogosławionym.

”NDz” przypomina, że w Austrii ustawa z 1975 roku stanowi teoretycznie, iż aborcja jest "nielegalna i powinna być karana", ale istnieje dużo wyjątków od tej zasady i w praktyce jest ona dostępna na życzenie. Każdego roku w Austrii przeprowadza się około 50 000 aborcji (dokładne dane nie są znane). Tylko w samym Salzburgu w przyjeżdżającym z Wiednia aborcyjnym ambulansie zabija się - według tamtejszej izby lekarskiej - rocznie ponad 1000 dzieci.

Źródło: „Nasz Dziennik”
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.