Bartosz Kopczyński w Opolu - Klub „Polonia Christiana” zaprasza!

2024-05-15 00:00:00
Bartosz Kopczyński w Opolu - Klub „Polonia Christiana” zaprasza!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.

Naszym prelegentem podczas tego spotkania będzie Bartosz Kopczyński - prawnik i przedsiębiorca, znany szerzej z działalności w Towarzystwie Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz w Ruchu Ochrony Szkoły. Nasz prelegent jest autorem wielu publikacji dotyczących systemu edukacji, w tym komentarzy i analiz poświęconych reformom edukacji z ostatnich lat, jak również alternatywom dla modelu kształcenia w obecnym wydaniu państwowym. Pisze m.in. dla serwisów PCh24.pl i WTowarzystwie.pl. Występował na licznych konferencjach, w tym ostatnio na konferencji "Jaki jest ostateczny cel antykultury?", zorganizowanej z okazji rocznicy śmierci Krzysztofa Karonia.

Na stronach PCh24.pl, komentując rosnącą presję polityczną na włączenie do nurtu reform tzw. edukacji włączającej, zwracał uwagę, iż konsekwetnie wdrażana inkluzja prowadzi do faktycznej likwidacji edukacji. Koncepcjna edukacji włączającej to projekt drastycznej w formie, jak i w treści "reformy", która ufundowana jest na bazie dokumentów kierunkowych Europejskiej Agencji do Spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, powiązanej - jakże by inaczej - z Komisją Europejską. Bartosz Kopczyński obnażył przy tym wszystkie mankamenty i dotkliwe konsekwencje, jakie wynikają z realizacji tej "reformy", na czele z likwidacją szkół specjalnych.

Lektura dokumentów Europejskiej Agencji przyprawia o drżenie serca. Zagmatwany język postmodernizmu odsłania żywy neomarksizm, agresywny jak nigdy dotąd, skierowany przeciw szkole, która daje narodom wiedzę. Wiedza, oceny, wymogi, kształtowanie charakteru, prawda obiektywna – to wszystko uznane zostało za najgorsze zło. Europejscy neomarksiści pracują więc , aby je usunąć i zastąpić dobrem, czyli absolutną równością i różnorodnością pod każdym tytułem

- pisał w jednym z artykułów opublikowanych na pch24.pl.

Ale antypedagogiczne oblicze polskiego systemu edukacji ma także inne wymiary. Zagrożeń dla podstawowej funkcji szkoły jest więcej, niż mogłoby się wydawać przeciętnej osobie, która nie interesuje się tym tematem. Stąd niezwykle pożyteczne i wartościowe spotkanie, jakie organizujemy dla Państwa w Opolu. Nasz prelegent Bartosz Kopczyński wygłosi na nim wykład zaytytułowany "Od antypedagogiki do antyedukacji".

Klub „Polonia Christiana” zaprasza wszystkich Państwa na to spotkanie do Opola już w najbliższy wtorek 21 maja 2024 r. Spotkajmy się w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1, na rogu ulicy Krakowskiej (Opole). Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:30. Wstęp wolny!

Bartosz Kopczyński - Klub Polonia Christiana

piotrskarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.