Białoruś: kończy się peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Episkopat dziękuje Instytutowi ks. Piotra Skargi

2013-08-21 00:00:00
Białoruś: kończy się peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Episkopat dziękuje Instytutowi ks. Piotra Skargi
Relikwie świętej peregrynowały po Białorusi od 1 czerwca do 28 sierpnia po Białorusi. To 76. kraj na pielgrzymim szlaku św. Teresy, którą Pius X nazwał „największą świętą naszych czasów”. Relikwie nawiedziły 115 kościołów i kaplic. Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.


„Czuję, że moja misja właśnie teraz się zacznie, mam sprawić, aby ludzie kochali Boga, tak jak ja Go kocham. Moją misją jest uczyć dusze małej drogi. Jeśli Bóg spełni te prośby, pobyt w niebie spędzę na ziemi, aż do skończenia świata. Tak, niebem moim będzie czynić dobrze na ziemi. Po śmierci spuszczać będę na ziemię deszcz róż” – tłumaczyła przed śmiercią św. Teresa. Pius X wskazywał, że święta „mówi nam, co ma prawdziwą i wielką wartość w oczach Boga: nie wielkości zewnętrzne i wspaniałości tego świata, nie skarby tej ziemi, ani żadne dobra doczesne, które zdawałyby się nam wystarczać. Prawdziwy skarb znajduje się w nas - Bóg szuka go w naszym sercu”.


Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. „Jestem ogromnie wdzięczny, że to wielkie dzieło, w postaci Peregrynacji Relikwii św. Teresy z Lisieux, mogło dokonać się przy Waszym udziale. Słowa wdzięczności kieruję zarówno do Zarządu Fundacji Piotra Skargi w Krakowie jak również do Wszystkich, którzy w spierają Waszą działalność” – napisał przesyłając pasterskie błogosławieństwo biskup Antoni Dziemianko, sekretarz Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.



Źródło: PCh24.pl

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.