Bp Napierała broni Radia Maryja

2007-09-07 00:00:00

- Godnym największego ubolewania jest fakt usiłowania przez ośrodki liberalne perfidnego posługiwania się rękami wysoko postawionych duchownych, jakby Radio Maryja i Telewizja Trwam zagrażały ich programom - powiedział w czwartek w Kaliszu ordynariusz diecezji kaliskiej Stanisław Napierała.


Jak informuje portal prawy.pl, biskup Napierała przewodniczył w czwartek w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Mszy św. w intencji rodzin i ojczyzny oraz w obronie życia poczętego.

- Zostawcie w spokoju Radio Maryja, zostawcie w spokoju biskupów - apelował do dziennikarzy ordynariusz kaliski. - Nie próbujcie nimi manipulować. Ci, którzy podkreślają w mediach, że są katolikami, prosimy was, zawróćcie z drogi, nie róbcie zamętu. Szkodzicie milionom Polaków i Kościołowi.

Hierarcha nazwał ojca Tadeusza Rydzyka symbolem Radia Maryja i dzieł, które powstały przy tym radiu. - Wszyscy o tym dobrze wiedzą i dlatego tak zmasowany jest atak na niego. Chodzi o to, aby uderzyć w Rydzyka, w ten symbol, a powoli rozleci się to radio - mówił biskup.

Według niego, media katolickie mają przekazywać naukę społeczną Kościoła i uczyć katolików uczestniczenia w życiu publicznym, również w polityce i w poszanowaniu autonomii sfery politycznej. - Nie oznacza to jednak braku zaangażowania w tę sferę. Przeciwnie, media katolickie mają uświadamiać, że katolicy i ludzie świeccy powinni angażować się w życie publiczne i dawać odważne i czytelne świadectwo wartościom chrześcijańskim - mówił bp Napierała.

(źródło: Prawy.pl)
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z dr. Michałem Gołębiowskim, które odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.