Bp Regmunt zaapelował o podjęcie pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka

2011-04-18 00:00:00
Bp Regmunt zaapelował o podjęcie pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka


Bp Stefan Regmunt zaapelował o podjęcie zadośćuczynienia i pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. W Niedzielę Palmową w kościołach diecezji zielonogórsko–gorzowskiej odczytany został komunikat ordynariusza. Odtąd w diecezji 27 kwietnia będzie co roku Dniem Ekspiacji.

Bp Regmunt przypomniał, że 27 kwietnia minie kolejna bolesna rocznica uchwalenia w 1956 r. – w warunkach narzuconego Polsce komunistycznego systemu – ustawy aborcyjnej, której skutki okazały się niezwykle tragiczne dla naszego narodu: śmierć około 20 mln nienarodzonych dzieci.

Zdaniem biskupa, dzisiaj możemy dziękować Bogu za anulowanie ustawy aborcyjnej, co nastąpiło 7 stycznia 1993 roku, za rosnący w całym społeczeństwie szacunek wobec życia poczętych dzieci, za błogosławionego papieża Jana Pawła II – największego na świecie obrońcę człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, za rosnące szeregi obrońców życia w naszej Ojczyźnie.

„Za sugestią obrońców życia, proszę i postanawiam by dzień 27 kwietnia, w każdej parafii naszej diecezji, był odtąd co roku obchodzony jako Dzień Ekspiacji to znaczy wynagrodzenia za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu i równocześnie błagania, aby życie ludzkie było zawsze chronione i szanowane. Proszę wszystkich, którzy tylko mogą, aby w tym dniu pościli, gromadzili się w kościołach na Mszy świętej i nabożeństwie ekspiacyjnym, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem" – napisał w liście bp Regmunt.

W tym roku 27 kwietnia przypada w oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego biskup zaleca, aby Dniem Ekspiacji za grzechy przeciwko życiu był Wielki Piątek 22 kwietnia.

Źródło: KAI

Modlimy się do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, do wielu mniej lub bardziej popularnych świętych, ale czy nie zapominamy o nim? A on jest przy nas przez całe nasze życie: „rano, wieczór, we dnie, w nocy”, gotowy, aby zawsze pomagać nam w podążaniu prostą drogą do Nieba. Nasz Anioł Stróż! Pamiętajmy o nim i dajmy mu szansę zajęcia się naszymi problemami za sprawą kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną”.
2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.