Bractwo św. Piusa X ufa w porozumienie ze Stolicą Apostolską
2012-03-27 00:00:00
Zwierzchnik niemieckiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, ks. Franz Schmidberger jest przekonany, że możliwe jest satysfakcjonujące rozwiązanie aktualnych problemów i pojednanie lefebrystów ze Stolicą Apostolską. Donosi o tym na portalu VaticanInsider włoskiego dziennika "La Stampa", Andrea Tornielli.
Włoski watykanista informuje, że w minioną niedzielę w kościołach, gdzie gromadzą się lefebryści odczytano komunikat ks. Schmidbergera, w którym informuje on o spotkaniu przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, bp. Bernarda Fellaya z prefektem Kongregacji Nauki Wiary, kard. Williamem Levadą 16 marca br. i liście przekazanym lefebrystom. - Pomimo niemiłego tonu listu istnieją powody do nadziei na satysfakcjonujące rozwiązanie - stwierdził Schmidberger.
Tornielli przypomina, że ostateczną datą na odpowiedź lefebrystów jest 15 kwietnia br. - Jeśli dojdzie do pojednania, to znacznie wzrosną wszystkie siły tradycji Kościoła - a jeśli nie staną się one słabsze, utracą animusz. W takim przypadku zagrożone będzie nie tylko Bractwo, ale także dobro całego Kościoła - stwierdza zwierzchnik niemieckiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą – powiedziała Najświętsza Maryja Panna do św. Brygidy Szwedzkiej. Do tej obrończyni i pocieszycielki dusz naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu kierujemy naszą najnowszą kampanię „Światło Pamięci – Twoja modlitwa za bliskich zmarłych”. Pomóż swoim bliskim zmarłym, zostając jej uczestnikiem.
W miesiącu październiku, kojarzonym szczególnie z Modlitwą Różańcową, nie może zabraknąć comiesięcznego spotkania modlitewnego. W gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi spotkamy się na wspólnym Różańcu już w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, 3 października 2025 r. o godz. 15.00.
Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili pamięć swojego patrona i zarazem jednego z najwybitniejszych kapłanów w historii Rzeczpospolitej. Wielki kaznodzieja Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga zmarł dnia 27 września 1612 roku.