Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

2020-03-18
Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa. Aby zaprotestować przeciwko tym atakom, wystarczy kliknąć tutaj i podpisać petycję.

W niedzielę na łamach strony internetowej „Tygodnika Powszechnego” oraz na facebookowym profilu Szymona Hołowni zostały opublikowane wypowiedzi atakujące, potępiające i oskarżające o herezję Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Metropolita szczecińsko-kamieński stał się celem zajadłych ataków, chociaż w swoim liście pasterskim nie napisał nic, co by nie było zgodne z nauką i Tradycją Kościoła.

Kapłan zachęcił wiernych, aby – jeśli ktoś może – przyjmować Komunię Św. do ust i na kolanach. Ponadto Ksiądz Arcybiskup udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem, zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom oraz przypomniał, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową.

W związku z powyższym, organizatorzy protestu oceniają ten atak na hierarchę jako populistyczne i nieodpowiedzialne wykorzystywanie strachu przed zagrożeniem zdrowia i życia w naszym społeczeństwie, a także jako chęć zdobycia przedwyborczego rozgłosu.

Promowanie strachu przed czcią do Najświętszego Sakramentu przez postępowe katolickie środowiska jest haniebne, dlatego protest w tej sprawie jest naszym obowiązkiem. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na abpa. Andrzeja Dzięgę, wystarczy wejść na stronę Protestuj.pl i podpisać petycję.

PiotrSkarga.pl

 

 

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.