Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

2020-03-18
Brońmy Arcybiskupa Dzięgi

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich Polaków. Niestety środowisko „Tygodnika Powszechnego” oraz wywodzący się z niego kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia chcą wykorzystać tę sytuację i atakują abpa Andrzeja Dzięgę za to, że głosi on nauczanie Kościoła o przyjmowaniu Komunii Św. oraz wzywa do zachowań, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się wirusa. Aby zaprotestować przeciwko tym atakom, wystarczy kliknąć tutaj i podpisać petycję.

W niedzielę na łamach strony internetowej „Tygodnika Powszechnego” oraz na facebookowym profilu Szymona Hołowni zostały opublikowane wypowiedzi atakujące, potępiające i oskarżające o herezję Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Metropolita szczecińsko-kamieński stał się celem zajadłych ataków, chociaż w swoim liście pasterskim nie napisał nic, co by nie było zgodne z nauką i Tradycją Kościoła.

Kapłan zachęcił wiernych, aby – jeśli ktoś może – przyjmować Komunię Św. do ust i na kolanach. Ponadto Ksiądz Arcybiskup udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem, zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom oraz przypomniał, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową.

W związku z powyższym, organizatorzy protestu oceniają ten atak na hierarchę jako populistyczne i nieodpowiedzialne wykorzystywanie strachu przed zagrożeniem zdrowia i życia w naszym społeczeństwie, a także jako chęć zdobycia przedwyborczego rozgłosu.

Promowanie strachu przed czcią do Najświętszego Sakramentu przez postępowe katolickie środowiska jest haniebne, dlatego protest w tej sprawie jest naszym obowiązkiem. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na abpa. Andrzeja Dzięgę, wystarczy wejść na stronę Protestuj.pl i podpisać petycję.

PiotrSkarga.pl

 

 

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
W obliczu epidemii koronawirusa i przymusowej izolacji wielu z nas, pragnę zapewnić, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi niezmiennie kontynuuje swoją działalność. Wciąż pracujemy, aby wypełniać naszą misję budzenia sumień Polaków. Zdajemy sobie sprawę, że nasza misja jest teraz – w tych nadzwyczajnych warunkach pandemii – szczególnie istotna.
„Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i dlatego będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga” – mówi w programie „Prawy Prosty” wiceprezes Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prowadzi prace nad filmem Via Dolorosa – Droga zbawienia. Powstający dokument poświęcony będzie męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Aby doprowadzić do jego realizacji potrzeba 70 000 złotych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można wesprzeć finansowo tę wartościową inicjatywę.