Brytyjczycy mówią ”nie” ”małżeństwom” homoseksualnych

2012-03-14 00:00:00
Brytyjczycy mówią ”nie” ”małżeństwom” homoseksualnych

Rząd Davida Camerona będzie miał spory problem z przeprowadzeniem zmian prawnych dotyczących redefinicji małżeństwa. Nie tylko zwierzchnicy chrześcijańscy protestują przeciw tej nowelizacji, 70 procent społeczeństwa nie chce zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami. 

Badania opinii publicznej zostały przeprowadzone na zlecenie ośrodka Catholic Voices, który dba o prawdziwe przedstawianie Kościoła w mediach. Zdaniem Austen Ivereigh, koordynatora tego ośrodka, wyniki badań są wyraźnym sygnałem dla premiera Camerona, że realizując postulaty środowisk gejowskich sprzeciwia się woli społeczeństwa. Brytyjczycy wciąż są przekonani, że małżeństwo kobiety i mężczyzny zasługuje na specjalne przywileje ze strony państwa - podkreśliła Ivereigh.
 
Także, w kwestii wychowania dzieci mieszkańcy Wysp zachowują zdrowy rozsądek. 80 procent badanych wyraziło przekonanie, że najlepszym środowiskiem dla rozwoju dziecka jest małżeństwo jego naturalnych rodziców. Plany rządu Camerona mające na celu swoistą lewacką "inżynierię społeczną" mogą spalić na panewce. Społeczeństwo po raz kolejny nie dorasta do "postępowości" swych elit. Trzeba jednak wyrazić zaniepokojenie, iż technologia urabiania opinii publicznej przynosi efekty, Brytyjczycy akceptują w większości związki jednopłciowe.


Źródło: catholicherald.co.uk
luk
 
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi złożyli w czwartek 12 marca księgę z 10 tysiącami podpisów pod apelem o przyznanie Orderu Orła Białego śp. ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu.