Brytyjski rząd walczy z ”przestępstwami homofobicznymi”

2007-08-08 00:00:00


W kwietniu br. rząd Wielkiej Brytanii wprowadził "akt równości regulujący orientację seksualną", opracowany pod nadzorem organizacji homoseksualnych, który w praktyce uniemożliwia jakąkolwiek krytykę zachowania homoseksualnego. Liczne głosy sprzeciwu uciszane są przez przedstawicieli rządu, którzy wyjaśniają jak przepisy mają być interpretowane i jak mają być zastosowane - informuje portal bibula.com.

Gazeta "The Telegraph" opublikowała list Med Munn, jednej z ministrów Wydziału ds. Społecznych i Samorządu Lokalnego, w którym brytyjska urzędniczka rządowa, stwierdziła, że właściciel hotelu nie ma prawa odmówić wynajęcia pokoju homoseksualistom. Jeżeli nie zgadza się z tymi przepisami, to w praktyce nie ma żadnej innej możliwości, jak wycofać się z prowadzenia biznesu. Pismo cytuje panią minister, która tłumaczy, że hotelarz musi wynająć dwuosobowy pokój dwóm "parterom" albo tak zmienić hotel, że będzie on oferował tylko pokoje jednoosobowe.

Podobnie w przypadku fotografa, który nie może odmówić usługi np. wykonania portetu dwójce "partnerów", chyba że ograniczy swoje usługi tylko do oferowania portretów indywidualnych. A jeśli kierowca nie zgadza się z przepisami zabraniającymi odmówienia usługi transportowej "partnerów", to jedyne co pozostaje mu, to zmiana pracy - wyjaśnia pani minister.

Jak podaje bibula.com, wprowadzone w ramach "Sexual Orientation Regulations of the Equality Act 2006" przepisy, zostały z radością przyjęte przez środowiska homoseksualne oraz działaczy partii socjalistycznej, tak samo jak stworzenie przez rząd Browna nowego stanowiska "Sekretarza Stanu do spraw Równości", które objęła pani Harriet Harman.

- Walka o prawa gejowskie nie skończyła się. [...] Wszyscy wiemy, że jest dalsza droga, którą pójdziemy, a dzisiejszy dzień jest dniem takiej determinacji - zaznaczyła Harriet Harman w czerwcu podczas londyńskiej parady homoseksualistów. - Będziemy mieli nowego komisarza ds. równości i praw człowieka, który będzie prowadził walkę przeciwko homofobii. Będziemy mieli nowy program do walki z homofobią, wprowadzimy go w szeregach policji i zmienimy system sprawiedliwości tak, aby uniemożliwić i odstraszyć od dokonywania przestępstw homofobicznych - zapowiedziała sekretarz stanu do spraw równości.


(źródło: Bibula.com)
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.