Być kobietą - co to dzisiaj oznacza?

2012-03-05 00:00:00
Być kobietą - co to dzisiaj oznacza?
 
ASK Soli Deo, Krucjata Młodych i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej s
erdecznie zapraszają na konferencję, pt. "Być kobietą, być kobietą...", która odbędzie się 8 marca 2012 r., w Dzień Kobiet, o godz. 20:10, w Auditorium Maximum (Aula im. A. Mickiewicza) na Uniwersytecie Warszawskim. 

Zaproszeni goście: 

red. Brygida Grysiak - reporterka i prezenterka serwisów informacyjnych w TVN 24, przygotowuje materiały dotyczące życia religijnego i politycznego. Autorka książek o papieżu Janie Pawle II 

red. Ewa Polak-Pałkiewicz - publikuje w Arcanach, Powściągliwości i Pracy, Niedzieli, Źródle i Christianitas. Często porusza tematykę kobiecości, wydała tom publicystyki pt. "Kobieta z twarzą: szkice o życiu, o śmierci i o miłości" 

s. Maksymiliana Hądzlik - absolwentka UW, członek Instytutu Dobrego Pasterza we Wrocławiu, szefowa Przewodniczek św. Jadwigi Królowej - katolickiego skautingu dla dziewcząt 

ks. dr Michał Muszyński - duszpasterz akademicki w kościele św. Anny i duszpasterz ASK Soli Deo, autor audycji w Radiu Józef i Radiu Warszawa, misjonarz 

Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć na pytania, które w sposób szczególny nurtują młode kobiety. Jaka jest współczesna kobieta? Czy możliwe jest łączenie aktywności na polu rodzinnym, zawodowym i służby publicznej? Jaką wizję kobiety serwują nam obecnie massmedia? 

Dla każdej z pań przygotowano niespodziankę :) Organizatorzy zapraszają również panów! 


To już druga odsłona cyklu spotkań pt. "Wyzwania młodych" organizowanego przez ASK Soli Deo, Krucjatę Młodych i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Pierwsza konferencja - "Być mężczyzną" - zgromadziła w Auli im. A. Mickiewicza około tysiąc uczestników. 

Źródło: Krucjata Młodych, SoliDeo
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.