Chile: sąd przyznał opiekę nad dziećmi ojcu-pederaście a nie matce

2009-03-17 00:00:00
Chile: sąd przyznał opiekę nad dziećmi ojcu-pederaście a nie matce

W Chile jeden z sędziów wywołał skandal, przyznając opiekę nad dwójką dzieci ojcu homoseksualiście, który opuścił żonę, by związać się z innym mężczyzną. Sędzia nakazał także matce dzieci płacić alimenty mężowi – donosi portal LifeSiteNews.com.

Jak donoszą chilijskie media kobieta, której tożsamości nie ujawniono, a która znana jest w mediach pod pseudonimem „A.G.L” została pozbawiona prawa do opieki nad dziećmi w wieku 10 i 17 lat, po tym jak nie pojawiła się na pierwszym posiedzeniu sądu w sprawie rozwodowej.

Podobno dzieci wyraziły chęć zamieszkania z ojcem. Zdaniem matki starszemu synowi odpowiadało to, że ojciec zezwalał mu na chodzenie na prywatki bez żadnych ograniczeń.

– Sprawa jest wyjątkowa – stwierdził ojciec dziecka znany w mediach pod pseudonimem „C.P.W”, który wypowiadał się dla prasy. – Jestem szczęśliwy, że mogę mieć swoje dzieci przy sobie. Moje dzieci są najszczęśliwszymi dziećmi na świecie – powiedział.

Matka skarżyła się chilijskiej gazecie „La Tercera”, że starszy syn już wcześniej wiedział, że ojciec żyje z mężczyzną, ale dla dziesięcioletniej córki jest to szok.

Matka wniosła obecnie pozew do sądu, starając się odzyskać opiekę przynajmniej nad córką.

Swojego zadowolenia naturalnie nie kryje szef Ruchu Wyzwolenia Homoseksualnego Rolando Jimenez, który uważa, że sąd postąpił jak najbardziej słusznie, bo ojciec jest w stanie zapewnić dzieciom właściwą opiekę.

Opinia publiczna w Chile jest oburzona decyzją sądu. Sebastian Otero z organizacji Młodzi na Rzecz Życia stwierdził, że„werdykt jest przykładem deprecjacji macierzyństwa i ojcostwa, którego wartość stale się umniejsza w ostatnim czasie”.– Odnosi się wrażenie, że kwestia ta została potraktowana niezbyt serio, i że dzieci stały się przedmiotem handlu – podkreślił Otero.

Decyzję sędziego potępił kardynał Jorge Medina: – Uważam, że sędzia działał w niewłaściwy sposób i nie sądzę, aby dziecko było szczęśliwe widząc jak jego ojciec żyje wbrew prawu Bożemu. Hierarcha przypomniał również słowa św. Pawła, który powiedział, że ci, którzy dopuszczają się praktyk homoseksualnych nie będą oglądać królestwa Bożego. Zdaniem kardynała tego typu osoba nie jest w stanie przekazać właściwego system wartości własnym dzieciom.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.