Co nas czeka w 2023 roku? „Prawy Prosty Plus” na żywo i z publicznością – zapraszamy!

2023-01-13 00:00:00
Co nas czeka w 2023 roku? „Prawy Prosty Plus” na żywo i z publicznością – zapraszamy!

Jaki będzie dla nas 2023 rok? Co przyniesie naszym rodzinom, państwu i światu? W jaki sposób trwająca już prawie rok wojna na Ukrainie odciśnie swoje piętno na Polsce i jak wpłynie na relacje narodów polskiego i ukraińskiego? O przyszłości Polski i świata będzie można posłuchać i podyskutować w ramach specjalnego wydania programu „Prawy Prosty Plus” z udziałem publiczności, który odbędzie się w Krakowie już w czwartek 19 stycznia 2023 roku.

 

Wymienione powyżej kwestie to na pewno nie wszystkie pytania, jakie zadajemy sobie i jakie leżą nam na sercu, bo przecież widzimy dużą ofensywę sił ideologicznie sfanatyzowanych, które starają się zmienić świadomość i porządek moralny miedzy Odrą i Bugiem.

 

O tym wyjątkowym wydaniu programu red. Łukasza Karpiela nie można zapomnieć. Prosimy też podzielić się informacją ze znajomymi, którym losy naszej Ojczyzny i naszej wiary nie są obojętne. Widzimy bowiem, że w natłoku informacji o konflikcie na Ukrainie wiele ważnych spraw jest traktowanych zdawkowo lub całkowicie przemilczanych. Uczestnicy debaty w Krakowie w czwartek 19 stycznia to wyjątkowi obserwatorzy życia publicznego, osoby analitycznie oceniające zależności między – zdawałoby się – niezbyt mocno powiązanymi z sobą decyzjami i zdarzeniami.

 

Już sam tytuł zaplanowanego na 19 stycznia odcinka – „Zaraza, wojna i… Co przyniesie rok 2023?” – wskazuje, że rozpoczęty niedawno nowy rok nie będzie łatwy, a od nas zależy, w jaki sposób będziemy rozwiązywać problemy będące konsekwencjami obostrzeń z powodu Covid-19 czy konfliktu wojennego, jakiego w Europie nie było od czasu II wojny światowej.

 

Udział w programie „Prawy Prosty Plus” stałych komentatorów o uznanej marce - Witolda Gadowskiego, Łukasza Warzechy i Łukasza Karpiela - to gwarancja debaty ciekawej i odsłaniającej zasłony zaciągnięte przez machiny propagandowe. Niezależność poglądów i odwaga w stawianiu tez społecznych i politycznych przez trzech doskonałych dziennikarzy to niecodzienna okazja dla wszystkich, którzy nie chcą poddawać się manipulacjom mainstreamowych mediów.

Przedsmakiem zapowiadającej się niezwykle ciekawie debaty z udziałem Łukasza Karpiela, Witolda Gadowskiego i Łukasza Warzechy jest warty szczególnego polecenia odcinek programu prowadzonego przez Łukasza Karpiela („Prawy prosty plus”), podejmujący tematy ważne dla Polski i Europy, w tym także te, dotyczące konfliktu we wschodniej części Starego Kontynentu.

 

Prosimy o podawanie rodzinie i znajomym tej informacji o nadzwyczajnym wydaniu „Prawego Prostego Plus” – na żywo i z udziałem publiczności! Organizatorem specjalnego odcinka programu z udziałem publiczności jest Klub Polonia Christiana w Krakowie.


Termin wydarzenia to 19 stycznia 2023 (czwartek), godz. 18:00. Miejsce to sala konferencyjna INX Design Hotel – ul. Starowiślna 91 (Kazimierz). Sala zlokalizowana jest na poziomie -1. Wstęp wolny. Zapraszamy!


PiotrSkarga.pl

Odrzucenie zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy o wprowadzeniu bezkarności za zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży to sukces, ale jeszcze nie zwycięstwo środowisk opowiadających się za życiem. Pamiętajmy, że w szufladach sejmowych nadal czekają jeszcze trzy projekty proaborcyjnych ustaw, które także należy odrzucić. Pokażmy naszym parlamentarzystom, że Polska twardo stoi za życiem, które warunkuje przyszłość państwa i narodu.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzucił większością głosów projekt ustawy depenalizującej aborcyjne zabijanie dzieci nienarodzonych. Dzięki przekraczającej polityczne podziały postawie posłów, jednoznacznemu głosowi Kościoła oraz nadzwyczajnej mobilizacji społeczeństwa, nie powiódł się ustawowy zamach na konstytucyjnie gwarantowaną ochronę życia (art. 38 Konstytucji), umocnioną utrwalonym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, a wywodzoną z przyrodzonej, niezbywalnej i nienaruszalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji).
11 lipca uznawany jest za symboliczną datę początku rzezi dokonywanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów od 1943 roku aż do okresu po II wojnie światowej. Dopiero rozbicie band OUN/UPA i odcięcie ich od cywilnego zaplecza zakończyło pożogę, której rozmiar do dzisiaj przeraża. Przeraża tym bardziej, że wciąż nie brakuje na Ukrainie i w środowiskach emigracji ukraińskiej gloryfikatorów przywódców ruchu szowinistów, posługujących się najbardziej zbrodniczymi metodami; gloryfikatorów zbrodniarzy, których ofiarą padały dzieci, starcy i kobiety w ciąży.
Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!
5 lipca, w Pierwszy Piątek Miesiąca, w kościele Bożego Ciała w Krakowie odbyła się pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”. W modlitwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób na miejscu oraz ponad 650 za pośrednictwem internetu.