Co nas czeka w 2023 roku? „Prawy Prosty Plus” na żywo i z publicznością – zapraszamy!

2023-01-13 00:00:00
Co nas czeka w 2023 roku? „Prawy Prosty Plus” na żywo i z publicznością – zapraszamy!

Jaki będzie dla nas 2023 rok? Co przyniesie naszym rodzinom, państwu i światu? W jaki sposób trwająca już prawie rok wojna na Ukrainie odciśnie swoje piętno na Polsce i jak wpłynie na relacje narodów polskiego i ukraińskiego? O przyszłości Polski i świata będzie można posłuchać i podyskutować w ramach specjalnego wydania programu „Prawy Prosty Plus” z udziałem publiczności, który odbędzie się w Krakowie już w czwartek 19 stycznia 2023 roku.

 

Wymienione powyżej kwestie to na pewno nie wszystkie pytania, jakie zadajemy sobie i jakie leżą nam na sercu, bo przecież widzimy dużą ofensywę sił ideologicznie sfanatyzowanych, które starają się zmienić świadomość i porządek moralny miedzy Odrą i Bugiem.

 

O tym wyjątkowym wydaniu programu red. Łukasza Karpiela nie można zapomnieć. Prosimy też podzielić się informacją ze znajomymi, którym losy naszej Ojczyzny i naszej wiary nie są obojętne. Widzimy bowiem, że w natłoku informacji o konflikcie na Ukrainie wiele ważnych spraw jest traktowanych zdawkowo lub całkowicie przemilczanych. Uczestnicy debaty w Krakowie w czwartek 19 stycznia to wyjątkowi obserwatorzy życia publicznego, osoby analitycznie oceniające zależności między – zdawałoby się – niezbyt mocno powiązanymi z sobą decyzjami i zdarzeniami.

 

Już sam tytuł zaplanowanego na 19 stycznia odcinka – „Zaraza, wojna i… Co przyniesie rok 2023?” – wskazuje, że rozpoczęty niedawno nowy rok nie będzie łatwy, a od nas zależy, w jaki sposób będziemy rozwiązywać problemy będące konsekwencjami obostrzeń z powodu Covid-19 czy konfliktu wojennego, jakiego w Europie nie było od czasu II wojny światowej.

 

Udział w programie „Prawy Prosty Plus” stałych komentatorów o uznanej marce - Witolda Gadowskiego, Łukasza Warzechy i Łukasza Karpiela - to gwarancja debaty ciekawej i odsłaniającej zasłony zaciągnięte przez machiny propagandowe. Niezależność poglądów i odwaga w stawianiu tez społecznych i politycznych przez trzech doskonałych dziennikarzy to niecodzienna okazja dla wszystkich, którzy nie chcą poddawać się manipulacjom mainstreamowych mediów.

Przedsmakiem zapowiadającej się niezwykle ciekawie debaty z udziałem Łukasza Karpiela, Witolda Gadowskiego i Łukasza Warzechy jest warty szczególnego polecenia odcinek programu prowadzonego przez Łukasza Karpiela („Prawy prosty plus”), podejmujący tematy ważne dla Polski i Europy, w tym także te, dotyczące konfliktu we wschodniej części Starego Kontynentu.

 

Prosimy o podawanie rodzinie i znajomym tej informacji o nadzwyczajnym wydaniu „Prawego Prostego Plus” – na żywo i z udziałem publiczności! Organizatorem specjalnego odcinka programu z udziałem publiczności jest Klub Polonia Christiana w Krakowie.


Termin wydarzenia to 19 stycznia 2023 (czwartek), godz. 18:00. Miejsce to sala konferencyjna INX Design Hotel – ul. Starowiślna 91 (Kazimierz). Sala zlokalizowana jest na poziomie -1. Wstęp wolny. Zapraszamy!


PiotrSkarga.pl

W związku ze zbliżającym się kontynentalnym etapem „Synodu ds. synodalności” Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zwraca się do biskupów, duchowieństwa i wiernych świeckich z apelem o obronę fundamentów naszej wiary.
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.
Dnia 2 lutego 2023 roku minęło 487 lat od narodzin Piotra Skargi – księdza, kaznodziei królewskiego, wielkiego patrioty, wybitnego pisarza religijnego i politycznego, wychowawcy całych pokoleń Polaków. Obecnie również Sługi Bożego, jako że z niegasnącą nadzieją oczekujemy pomyślnego zakończenia ostatniego etapu procesu beatyfikacyjnego.
Upadek moralny i rozpowszechnianie błędów Rosji na kolejne państwa to rzeczywistość, którą coraz mocniej odczuwamy w wyniku przedłużającej się wojny rosyjsko – ukraińskiej za naszą wschodnią granicą. Odkrycie źródeł i motywów działań Rosji ułatwi poznanie filmu pt. „Wszystkie maski Kremla” oraz przewidziana po emisji prelekcja prof. Mieczysława Ryby.
Zbrodnie sowieckiego aparatu represji, dokonane jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, skierowane były przeciwko Polakom mieszkającym od wieków na terenach, które po rewolucji bolszewickiej znalazły się w Związku Sowieckim. O metodach i skutkach antypolskiej operacji NKWD opowie Marcin Więckowski, autor książki „Dom nad Płoską”, w czwartek 2 lutego o godzinie 18.00 w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.