Coraz głośniej o Kongresie Krucjaty Młodych

2012-11-27 00:00:00
Coraz głośniej o Kongresie Krucjaty Młodych

Sobotni kongres, na którym spotkają się młodzi konserwatyści z całej Polski, przykuwa uwagę kolejnych mediów. We wtorkowym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” zamieszczono artykuł o corocznym spotkaniu działającej przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi Krucjaty Młodych i jej sympatyków. O wydarzeniu napisał też portal 10milionow.pl.

Jak piszą redaktorzy „Codziennej”, Kongres nie ogranicza się do spotkania młodych katolików świeckich, ale jest także wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym.  „Dwa lata temu jego uczestnicy mogli wysłuchać twórczości sarmackiego barda Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika, a w ubiegłym roku do walki o cywilizację chrześcijańską zagrzewały rytmy Starego Olsy” – czytamy w artykule zamieszczonym w tymże dzienniku. Warto przypomnieć, że tegoroczne spotkanie w Warszawie jest w pewnym sensie wyjątkowe – jednym z jego punktów będzie bowiem pierwszy w Polsce (!) pokaz filmu „Cristiada” – ekranizacji wydarzeń z Meksyku po 1926 roku, kiedy to liczna społeczność katolicka stawiła opór ateistycznej tyranii ówczesnych władz państwowych.

„Gazeta Polska Codziennie” przypomina także o innych, nie mniej interesujących punktach Kongresu, czyli o zaplanowanych wykładach ks. Grzegorza Śniadocha i Jose Antonio Urety oraz o podsumowaniu akcji „Nie wstydzę się Jezusa” – wielkiej kampanii społecznej, dzięki której milion Polaków zaczęło nosić brelok z krzyżem i hasłem z Ewangelii według św. Mateusza.

Wciąż jeszcze można zapisać się na III Kongres Krucjaty Młodych. Aby dołączyć do grona uczestników tego spotkania, wystarczy wejśc na stronę kongres.krucjatamlodych.pl i przesłać wypełniony formularz rejestracji. Kongres odbędzie się w sali Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.


PiotrSkarga.pl
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.