Coraz więcej głosów w obronie TV Trwam

2012-02-10 00:00:00
Coraz więcej głosów w obronie TV Trwam


Jak poinformował na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor tej rozgłośni, już ponad 1,2 mln osób podpisało protest w obronie TV Trwam. Dziś dołączyli do nich zakopiańscy radni, którzy przyjęli stanowisko krytykujące decyzję KRRiT o nie przyznaniu TV Trwam koncesji na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym i zwrócili się do przewodniczącego Rady Jana Dworaka o zmianę decyzji. Także w czasie XV Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów, został wystosowany specjalny komunikat w tej sprawie oraz list do KRRiT.

„Na skutek wielu interwencji mieszkańców, głównie ludzi starszych i niepełnosprawnych zwracamy się o zmianę decyzji KRRiT i pozytywne załatwienie sprawy zgodnie z duchem i literą konstytucji RP i przyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie cyfrowym do emisji naziemnej” – czytamy w liście zakopiańskich radnych do KRRiT.

Za stanowiskiem Rady Miasta zagłosowało 18 radnych, jeden był przeciwny i jeden wstrzymał się od głosu.

Ojcowie redemptoryści, którzy spotkali się na XV Kapitule Prowincjalnej Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Tuchowie wyrazili swoje zaniepokojeni z powodu nie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. „W związku z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, arbitralnie odmawiającą przyznania Telewizji Trwam koncesji na nadawanie programu w ramach naziemnej platformy cyfrowej (multiplex), Kapituła stwierdza z bólem, że odmowa ta wpisuje się w szerszy problem, który polega na systematycznym niszczenie pluralizmu mediów w Polsce. W związku z tym wyraża głębokie zaniepokojenie oraz stanowczy sprzeciw wobec praktyk, stosowanych przez organ konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej. Zaistniałe fakty wskazują na jawną dyskryminację mediów katolickich, a co za tym idzie, na faktyczne wykluczenie ogromnej rzeszy odbiorców, którzy z nich korzystają” – czytamy w komunikacie podpisanym przez o. Janusza Soka, przełożonego prowincji.

PiotrSkarga.pl, Radio Maryja

Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.