Czas Niezłomnych - nowy numer ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

2013-09-03 00:00:00
Czas Niezłomnych - nowy numer ”Polonia Christiana” już w sprzedaży
Od wtorku 3 września można nabyć nowy numer magazynu „Polonia Christiana”. Głównym tematem wydania jest „Czas Niezłomnych” – w zamieszczonych tekstach opisujemy wielką skalę fascynacji żołnierzami niepodległościowego podziemia wśród młodych ludzi oraz sięgamy do historycznych korzeni antykomunistycznego oporu po II wojnie światowej.

Na łamach dwumiesięcznika poruszono także kwestię tragedii egipskich Koptów oraz problem księży (zarówno byłych, jak i obecnych), znanych głównie z tego, że krytykują Kościół.
 
To, co w tej chwili dzieje się w stosunku do chrześcijan na całym świecie, nie tylko w krajach muzułmańskich, można nazwać chrześcijanofobią – media nie chcą o tym mówić, media chcą ten temat zepchnąć jak najdalej. To wielki wstyd i hańba dla Zachodu, który w tej chwili więcej uwagi poświęca rzekomej dyskryminacji mniejszości homoseksualnych niż rzeczywiście zabijanym i prześladowanym chrześcijanom. Ktoś porównał milczenie wobec prześladowań chrześcijan do milczenia amerykańskich Żydów podczas II wojny światowej wobec dramatu, jaki w tym czasie dotykał ich europejskich braci – mówili naszym dziennikarzom Maciej Grabysa i Michał Król, autorzy wstrząsającego filmu dokumentalnego zatytułowanego Być Koptem. Twórcy przedstawiają w rozmowie z „Polonia Christiana” dramatyczną sytuację egipskich chrześcijan, którzy od początku arabskiej wiosny coraz częściej tracą życie.

34. numer „Polonia Christiana” to jednak przede wszystkim zbiór tekstów o Żołnierzach Wyklętych.  Cóż z tego bowiem, że w 1945 r. świat wolny święcił potem tryumf, opustoszały nagle fronty, gdy tu czerwony świt się z nocy zbudził, a z nim transporty i transporty – pisze Jerzy Wolak o dramacie polskich żołnierzy. Krzysztof Gędłek opisuje fenomen żyjących prawem wilka wśród dzisiejszej młodzieży, a Leszek Żebrowski przypomina, jak w PRL prosowieccy propagandziści próbowali zniszczyć pamięć o bohaterskich „ludziach z lasu”. O historycznej schizofrenii III RP pisze natomiast Jarosław Szarek – dlaczego na ulicach wielu polskich miast ulicą imienia Żołnierza Wyklętego można dojść do placu imienia jego oprawcy?

Ponadto w magazynie: Grzegorz Pabijan, koordynator grupy Krucjata Młodych opowiada, dlaczego pozbawił Agnieszkę Radwańską tytułu ambasadora akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, profesor Jacek Bartyzel przywołuje postać „ostatniego katechonicznego cesarza”, Grzegorz Braun z kolei – posła na Sejm w Grodnie Dyonizego Mikorskiego. Polecamy także artykuł prof. Grzegorza Kucharczyka o antypolskiej propagandzie popkulturowej, trwającej znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać.

Najnowszy numer można zamówić na stronie Księgarni Kontrrewolucji. Tych z Państwa, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z zawartością wydania, zapraszamy do lektury fragmentów tekstów na stronie pismo.poloniachristiana.pl.

Magazyn „Polonia Christiana” można również czytać w wersji elektronicznej na stronie epch.poloniachristiana.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.