Czechy: Praga legalizuje prostytucję

2008-02-01 00:00:00
Czechy: Praga legalizuje prostytucję

Zarząd miejski Pragi ogłosił swą "nową strategię ograniczania prostytucji". Pod tym mylącym hasłem kryje się zamiar wprowadzenia nowych reguł prawnych pozwalających na legalizację nierządu.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, od 1 stycznia zniesiono w obrębie stolicy Czech zakaz "odpłatnego świadczenia usług seksualnych", w tym obowiązujący w Pradze od 1922 roku zakaz prowadzenia domów publicznych.

Zgodnie z projektem ustawy, której autorem jest wiceburmistrz Pragi Rudolf Blażek, prostytutki uzyskają status prawny i będą płaciły podatek od zarobków.

W myśl ustawy, która ma być uchwalona jeszcze w tym roku, ale już obecnie działa na prowizorycznych zasadach, osoby świadczące usługi seksualne będą musiały odbywać okresowe badania lekarskie i spełniać "warunki zdrowotne i wiekowe" – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z dr. Michałem Gołębiowskim, które odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.