Częstochowa: Apel Jasnogórski i wyjątkowy dar dla Matki Bożej

2013-02-25 00:00:00
Częstochowa: Apel Jasnogórski i wyjątkowy dar dla Matki Bożej
W poniedziałek 25 lutego w sanktuarium na Jasnej Górze modlić się będą przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty Młodych. Wezmą oni udział w wieczornym nabożeństwie, a także złożą u stóp Matki Bożej wyjątkowy dar, wieńczący akcję „Nie wstydzę się Jezusa” – milionowy brelok z cytatem z Ewangelii według św. Mateusza.

Rozprowadzane przez Krucjatę Młodych breloki stały się znane w całej Polsce, a także w wielu miejscach za granicą. Ich liczba sięgnęła miliona sztuk.  Dzięki tej inicjatywie wielu znanych ludzi opowiedziało przed kamerami o swojej wierze w Chrystusa,  o potrzebie dawania świadectwa wiary we współczesnym świecie.

Symbolicznym podsumowaniem akcji jest poniedziałkowy Apel Jasnogórski o godz. 21:00 oraz dar Instytutu i Krucjaty dla częstochowskiego sanktuarium. Będzie nim milionowy egzemplarz breloka, który został wykończony złotem. Wydarzenie stanowi podsumowanie kampanii, której głównymi znakami rozpoznawczymi były wizerunek krzyża oraz słowa „kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem”. 


W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.