Czy posłowie zaskarżą konwencję stambulską do Trybunału? Ruszyła obywatelska petycja w tej sprawie

2019-05-01 00:00:00
Czy posłowie zaskarżą konwencję stambulską do Trybunału? Ruszyła obywatelska petycja w tej sprawie

Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.

 

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwana jako konwencja stambulska, to niebezpieczny dokument, który pod pozorem „walki z przemocą wobec kobiet” wprowadza do polskich szkół i sądów ideologię geneder, uderza w wartości chrześcijańskie, a nawet sprzyja zabijaniu nienarodzonych dzieci, co oznacza, że na wielu płaszczyznach jest niezgodny z polską Konstytucją.

 

Choć jeszcze przed wyborami politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą konwencja, po objęciu władzy zamietli ten problem pod dywan. Na rządzie jak dotąd nie zrobiły wrażenia podpisy 36 tysięcy Polaków, którzy wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego petycje w sprawie uruchomienia ścieżki wypowiedzenia traktatu.

Dlatego teraz strona społeczna postanowiła doprowadzić do zaskarżenia konwencji w Trybunale Konstytucyjnym. Na stronie ZatrzymajGender.pl/apel powstał apel do posłów na Sejm RP, którzy deklarują przywiązanie do tradycyjnych i chrześcijańskich wartości, aby ci przyczynili się do usunięcia z Polski tej szkodliwej konwencji.

 

Sprawdzian w roku wyborczym

 

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował już nawet gotowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Aby go złożyć, potrzeba jedynie podpisów 50 posłów. Koordynator inicjatywy w Sejmie, niezależny poseł Jan Klawiter zebrał już 20 podpisów parlamentarzystów. Teraz uczestnicy akcji chcą wywrzeć presję na pozostałych posłach i namówić ich do poparcia tego wniosku.

 

Inicjatywa ma olbrzymie szanse zakończyć się sukcesem. W ramach petycji Polacy mogą przekazać swoim reprezentantom w Sejmie swoje oczekiwania i sprawdzić w roku wyborczym, którym parlamentarzystom rzeczywiście zależy na obronie tradycyjnych i chrześcijańskich wartości – tym bardziej, że strona społeczna domaga się jedynie podpisów pod wnioskiem o zbadanie konstytucyjności, pozostawiając samą decyzję w tej sprawie sędziom Trybunału.

 

Aby zaapelować do posłów o zaskarżenie tzw. konwencji stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego, wystarczy wejść na stronę internetową ZatrzymajGender.pl/apel i złożyć swój podpis. Petycje z nazwiskami sygnatariuszy trafiają do posłów z klubów PiS, Kukiz ’15 oraz kół poselskich Wolni i Solidarni oraz Konfederacja.

 

PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.