Czy powinniśmy mieć dostęp do broni palnej? Cykl spotkań klubu ”Polonia Christiana”

2015-11-23 00:00:00
Czy powinniśmy mieć dostęp do broni palnej? Cykl spotkań klubu ”Polonia Christiana”
 Klub „Polonia Christiana” zaprasza na cykl spotkań z Jackiem Hogą. Prezes Fundacji Ad Arma odwiedzi
Lublin, Ostrów Wielkopolski, Radom, Skarżysko- Kamienną.
 
Zapraszamy na wykłady prezesa Fundacji Ad Arma Jacka Hogi nt. „Czy Polacy powinni mieć dostęp do broni palnej? Aspekty prawne, etyczne i cywilizacyjne”:
 
Lublin, 23 listopada (poniedziałek), godz. 18:00, sala konferencyjna ZR NSZZ Solidarność, ul. Królewska 3;
 
Ostrów Wielkopolski, 24 listopada (wtorek), godz. 18, sala parafialna przy Konkatedrze, ul. Ledóchowskiego 4;
 
Radom, 26 listopada (czwartek), godz. 18:00, sala konferencyjna Restauracji Rozmaryn, ul. Żeromskiego 63;
 
Skarżysko- Kamienna, 27 listopada (piątek), godz. 18:00, sala Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, ul. Kościuszki 28;
 
W trakcie spotkania omówione zostaną prawne, etycznie i cywilizacyjne aspekty dostępu do broni. Zagadnienie jest szczególnie istotne i interesujące w obliczu rosnących na świecie zagrożeń, wobec których Polacy, jeden z najsłabiej uzbrojonych narodów Europy, mogą okazać się bezradni.
 
Na wszystkie pytania związane z dostępem do broni odpowie Jacek Hoga, strzelec sportowy, trener szermierki historycznej, myśliwy, prezes fundacji Ad Arma propagującej prawo do obrony życia przed napaścią oraz prawo do posiadania broni.
 
- W świetle polskiego prawa możemy starać się o zezwolenie na broń w celu samoobrony. W praktyce istnieje nieformalny zakaz obowiązujący w całym kraju. Wydziały postępowań administracyjnych komend wojewódzkich pozwoleń na broń do ochrony osobistej nie wydają. Bez względu na okoliczności. Uzyskanie broni tą drogą jest możliwe, ale graniczy z cudem. Łatwiej jest uzyskać prawo do posiadania broni sportowej lub kolekcjonerskiej. To zabawne: w Polsce w myśl przepisów broń posiadana jest w określonym celu. Ten sam pistolet może formalnie służyć w celach sportowych, do samoobrony, albo być traktowany jako przedmiot kolekcjonerski. Literka w czerwonej książeczce wskazuje na cel, w jakim broń formalnie posiadamy. Z praktycznego punktu widzenia, nie ma żadnej różnicy – uważa Jacek Hoga.


źr. PCh24.pl
 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!