Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

2024-10-31 00:00:00
Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada 2024 roku.

Co robią uczniowie Marksa?

 

Marks wyjaśnia, że ta własność prywatna, jej istotę stanowią pewne instytucje, które określają życie społeczne. I jeśli chce się przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chce się zrobić rewolucję (w tamtym znaczeniu), to trzeba znieść własność prywatną, ponieważ źródłem zła jest własność prywatna. Ona w praktyce jest konstytuowana przez instytucje kultury. Marks wymienia te instytucje i mówi wprost, że jeśli chce się stworzyć nowy, lepszy, niewadliwy świat, to trzeba odejść od tych instytucji, i wymienia je: państwo, religia, sztuka, nauka, itd. Wymienia wszystkie te instytucje, które w toku historii złożyły się na powstanie czegoś, co my z całym zróżnicowaniem nazywamy współczesną cywilizacją, i to tą, którą Koneczny nazwał cywilizacją łacińską – mówił w 2021 roku w studiu PCH24TV śp. Krzysztof Karoń. Nieodżałowany historyk, publicysta, filozof, pisarz upowszechnił pojęcie antykultury, pokazując jej źródła w antykatolickich rewolucjach, które przetaczały się przez Europę co najmniej od czasów rewolucji francuskiej.

 

Jak rozpoznać antykulturę?

 

Podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, w piątek 15 listopada, będziemy mogli poznać argumenty dające się wykorzystać w dyskusjach z propagatorami antykultury, będziemy mogli łatwiej ujawniać ich prawdziwe cele i destrukcyjne działania. Wielką zasługą śp. Krzysztofa Karonia było spopularyzowanie pojęcia antykultury i powiązanie go z całą gamą zachowań i ideologicznych ataków na cywilizację chrześcijańską.


Teraz dzieło intelektualne K. Karonia kontynuują jego uczniowie oraz osoby, dostrzegające zgubny wpływ rewolucji antykulturalnej na społeczeństwa i narody. W najbliższych miesiącach w Polsce może być głośno o inicjatywach, które będą służyć skutecznej reakcji na antykulturę: o Instytucie Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia oraz o produkcji filmu dokumentalnego.

 

Znani prelegenci

 

Na spotkaniu w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o szczegółach przygotowywanych działań osłabiających wpływ antykultury na polskie społeczeństwo opowiedzą prelegenci zaangażowani w te inicjatywy:

  • Jakub Zgierski: Dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Założyciel Instytutu Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury".
  • Bartosz Kopczyński: Z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.
  • Robert Zawadzki: Ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Zapraszamy na debatę pn. „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”w Klubie „Polonia Christiana” w Krakowie już w piątek 15 listopada 2024 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej hotelu Golden Tulip przy ul. Krakowskiej 28 (poziom -1).


Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Na miejscu dostępne będą książki i materiały na temat antykultury. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl


Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.