Droga do świętości św. Franciszka z Asyżu. Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza!

2023-05-15 00:00:00
Droga do świętości św. Franciszka z Asyżu. Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza!

Dojrzeć w wierze i w miłości, doświadczyć nawrócenia i dawać przykład bliźnim… Życie Giovanniego Francesco di Pietro di Bernardone, czyli Franciszka z Asyżu, mimo upływu wieków, zmian cywilizacyjnych oraz społecznych wciąż jest przykładem tego, jak można zmienić swoje życie i podarować bliźnim to, co najwartościowsze – ofiarę z dobra i miłosierdzia. O nawróceniu św. Franciszka z Asyżu i odniesieniu do czasów współczesnych opowie 25 maja w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o. Andrzej Zając OFMConv.

 

- Czasem wydaje się nam, że święci odleglejszych epok żyli w zupełnie w innych czasach, stawiali czoła innym rzeczywistościom, a wydarzenia z ich życia są tak odległe naszej codzienności, kryzysom i problem. A jednak, w przypadku świętych Bóg przemawia także i do nas, wskazuje, że powołanie do zjednoczenia z Nim jest powszechne, nie ogranicza się tylko do epok, w których pozornie „łatwiej” na nie odpowiedzieć, czy też do szczególnych osób. Co więcej, pokusom świętych nie jest tak daleko do pokus, z jakimi sami się borykamy, ich trudności przypominają nam o naszych, a podejmowane przez nich wybory wskazują nam na dobro, które możemy wybrać – przypominał w 2020 roku wydawany przez Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi  portal PCh24.pl.

 

Wobec wyzwań współczesnego świata, w którym codziennie jesteśmy narażeni na ataki kłamstw, deprawację i ateizację wizji człowieka zacytowane wyżej słowa uzmysławiają nam, że w każdej epoce mamy do czynienia z walką dobra ze złem. Zmieniają się techniki, metody, słowa, ale cel jest ten sam – agresywny szatan chce zwieść na drogę upadku jak najwięcej dusz i taka klęska, jaką zadał mu swoim nawróceniem św. Franciszek z Asyżu jest dla wysłannika piekieł szczególnie bolesna.

 

Świadectwo nawrócenia, wiary i późniejszej służby Panu Bogu uratowało bowiem wiele dusz i nadal służy zwycięstwu Stwórcy i Kościoła nad złem.

 

Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z tematem „Nawrócenie św. Franciszka z Asyżu” będzie więc znakomitą odskocznią od codziennego zabiegania i szansą na chwilę refleksji nad własnym życiem, w którym pewnie wielu z nas naraziło się na zejście z drogi zbawienia – tak jak miało to miejsce w latach młodości Biedaczyny z Asyżu.

 

O sile wiary i nadziei płynącej z nawrócenia na przykładzie św. Franciszka z Asyżu opowie nam o. Andrzej Zając OFMConv – doktor teologii, nauczyciel akademicki, rekolekcjonista, tłumacz i wydawca.

 

Na to ciekawe spotkanie zapraszamy w czwartek 25 maja 2023 r. na godzinę 18:00 do klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, który organizuje spotkanie w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6, poziom -1, wejście obok recepcji). Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to Plac Wolnica od ul. Krakowskiej oraz Św. Wawrzyńca od ul. Starowiślnej. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.