„Droga kontrrewolucjonisty” w księgarni Polonia Christiana

2019-02-04 00:00:00
„Droga kontrrewolucjonisty” w księgarni Polonia Christiana

Instytut Ks. Piotra Skargi zachęca do zamówienia książki „Droga kontrrewolucjonisty” autorstwa Mathiasa Von Gersdorffa.  Publikacja przedstawia historię brazylijskiego myśliciela i działacza katolickiego – Plinio Corrêa de Oliveiry (1908-1995), który poświęcił swoje życie walce w obronie niezmiennych zasad tradycji katolickiej.

 

Plinio Corrêa de Oliveira przyszedł na świat Sao Paulo. Choć wychował się w katolickiej rodzinie arystokratycznej, szybko dostrzegł środowiska wrogie religii chrześcijańskiej. To skłoniło go do poświęcenia swojego życia obronie tradycyjnych wartości.

 

Już jako młody chłopiec z podziwem patrzyłem na ruiny chrześcijańskiego świata, im oddałem swoje serce, odwróciłem się od wszystkiego, czego mógłbym oczekiwać i z tej pełnej błogosławieństw przeszłości uczyniłem mą przyszłość – wspominał po latach Oliveria.

 

W trosce o Kościół

 

Plinio Corrêa de Oliveira wielokrotnie stawał w obronie chrześcijaństwa. W 1933 roku otrzymał mandat poselski z ramienia Katolickiej Ligi Wyborczej, osiągając przy tym najlepszy wynik w całym kraju. To umożliwiło mu skuteczne wspieranie kluczowych postulatów dla Kościoła. Przyczynił się między innymi do realizacji postulatów, wspierających rodziny wielodzietne.

 

W czasie swojej wieloletniej działalności walczył z narodowym socjalizmem, komunizmem, a także z komunistyczną infiltracją Ameryki Łacińskiej. Doktor Plinio pozostawił po sobie także ogromny dorobek naukowy – 16 książek, ok. 2,5 tysiąca opublikowanych artykułów, tysiące wykładów oraz liczne listy i pomniejsze teksty. Na jego temat ukazało się też wiele publikacji i opracowań.

 

Wielka inspiracja

 

Dzięki tej książce możemy poznać Oliverię jako wybitną jednostkę, która poświęciła swoje życie służbie Kościołowi. Ze względu na liczne prywatne spotkania z Plinio Corrêa de Oliveirą, niemiecki autor przedstawia jego historię niespotykany do tej pory sposób. Publikacja jest wielka inspiracją, dla wszystkich, którym bliska jest walka o prawdę i niezłomną wiarę.

 

Książkę można zamówić na stronie internetowej: https://www.ksiegarnia.poloniachristiana.pl/produkt,droga-kontrrewolucjonisty-pch24,677.html

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.