Dzień Wolności Obywatelskiej w rocznicę wezwania Rady Regencyjnej do narodu polskiego

2023-10-03 00:00:00
Dzień Wolności Obywatelskiej w rocznicę wezwania Rady Regencyjnej do narodu polskiego

W sobotę 7 października o 14.00 na Rynku w Krakowie, pod pomnikiem Adama Mickiewicza, rozpocznie się wiec organizowany przez Małopolskich Patriotów. Organizacja ta zaprasza wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny oraz przestrzeganie wolności obywatelskich i wolności gospodarczej. Wybór daty Dnia Wolności Obywatelskiej nie jest przypadkowy – 7 października tego roku obchodzić będziemy 105 rocznicę publikacji wezwania Rady Regencyjnej do Narodu Polskiego, w której ogłoszono powstanie niepodległego państwa polskiego.

 

Wielka godzina, na którą cały naród polski czekał z upragnieniem już wybija. Zbliża się pokój a wraz z nim ziszczenie nigdy nieprzedawnionych dążeń narodu polskiego do zupełnej niepodległości. W tej godzinie wola narodu polskiego jest jasna, stanowcza i jednomyślna. Odczuwając tę wolę i na niej opierając to wezwanie, stajemy na podstawie ogólnych zasad pokojowych, głoszonych przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, a obecnie przyjętych przez świat cały, jako podstawa do urządzenia nowego współżycia narodów. W stosunku do Polski zasady te prowadzą do utworzenia niepodległego państwa, obejmującego wszystkie ziemie polskie, z dostępem do morza, z polityczną i gospodarczą niezawisłością, jako też z terytorialną nienaruszalnością, co przez traktaty międzynarodowe zagwarantowanem będzie – to słowa skierowane 7 października 1918 roku przez Radę Regencyjną do Narodu Polskiego.

 

105 lat po tym historycznym dniu, w którym jasno zapowiedziano organizację niepodległego państwa polskiego, w Krakowie na Rynku Głównym, pod pomnikiem narodowego wieszcza Adama Mickiewicza o godzinie 14.00 rozpocznie się wiec organizowany przez Małopolskich Patriotów.

Jak czytamy na facebookowej stronie tego wydarzenia: Małopolscy Patrioci zapraszają wszystkich, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i nas samych, na wydarzenie obfite w najważniejsze tematy dotyczące każdego, tj.: patriotyzm, zdrowie, złoża naturalne, własność, prawa obywatelskie, gotówka. Razem powinniśmy stać na straży bezpiecznego i dobrego bytowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak temu sprostać, dołącz do naszego wiecu. Flagi biało czerwone - nasze, polskie, mile widziane.

Małopolscy Patrioci zapowiadają udział w wydarzeniu Gościa Honorowego – dr Lucyny Kulińskiej, doktor nauk humanistycznych, znanej m.in. z badań i publikacji o tragedii naszych rodaków na Kresach – ofiar zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów.

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.