Dziesiątki świec zapłonęły w Fatimie

2012-05-29 00:00:00
Dziesiątki świec zapłonęły w Fatimie


W dniach 24-27 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 55 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 8240 intencji nadesłanych przez rodaków.


Duże świece wotywne zostały uformowane z tysięcy małych świeczek, które uczestnicy akcji „Twoje światło w Fatimie” zaopatrzyli we własne intencje modlitewne. Dwa razy w roku – w maju i w październiku – są one zawożone przed oblicze Fatimskiej Pani.

W tym roku pielgrzymi przebywali w Portugalii od 24 do 27 maja. Rankiem w sobotę 26 maja zapalili 55 świec przywiezionych z Polski. Następnie złożyli wszystkie intencje przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień. Oprócz obowiązkowego pobytu w Fatimie, zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça oraz Santaren – miejsce wielkiego cudu eucharystycznego. W Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie została natomiast odprawiona Msza święta w intencjach Apostołów Fatimy.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się także z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.

Swoje intencje modlitewne można złożyć na stronie modlitwa.fatima.pl. Drogą internetową można tam zapalić świecę siedmiodniową, trzydziestodniową, i wieczystą. Składane przy tym intencje zostaną oddane pod wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Warto też włączyć się do udziału we wspólnocie Apostolatu Fatimy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie fatima.pl lub dołączyć do akcji Twoje światło w Fatimie, zapalając świecę wieczystą.

Wielu odwiedzających wspomnianą stronę nie tylko zapala świece, ale także decyduje się upublicznić swoje intencje, dzięki czemu inni mogą modlić się w ich sprawach. Warto dołączyć do tej stale rosnącej wspólnoty - od początku roku odwiedzający stronę zapalili blisko 8000 świec. Wierzymy, iż dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej wszystkie te prośby zostaną wysłuchane.

 


Źródło: modlitwa.fatima.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.