Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci

2023-09-09 00:00:00
Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci
Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” - już w najbliższy czwartek 14 września 2023 r. w Elblągu. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Nie poprzestaniemy jednak na analizie - z tego spotkania każdy z Państwa może wyjść bogatszy o cenną wiedzę i praktyczne porady służące zwalczeniu uzależnienia.

Spotkanie, które nasz Klub organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elbląscy Patrioci”, nosi tytuł Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?. Nasz prelegent, czyli Bogna Białecka, to prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, a także youtuber i ekspert występująca podczas wielu naszych wcześniejszych wydarzeń, takich jak Tydzień Życia i Wolności.

Według badań, polska młodzież spędza przed ekranem smartfona od 4 do nawet 9 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego czas spędzony przed komputerem lub konsolą, wychodzi co najmniej "pełny etat" każdego dnia przed ekranem. Skutki tego zjawiska są dramatyczne: lawinowy wzrost uzależnień, osłabienie woli, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, rozchwianie emocjonalne, gorsze wyniki w nauce, czy pogorszenie relacji rodzic-dziecko. A przecież tę listę trzeba uzupełnić o poważne zagrożenia dla zdrowia: pogorszenie wzroku, problemy z kręgosłupem (wynikające z występującej często przy tym zjawisku wady postawy), zaburzenia snu, depresje i poczucia osamotnienia.

Wielu rodziców dostrzega te problemy u swoich dzieci, ale nie ma odpowiedniej wiedzy, aby im przeciwdziałać. Również wielu nastolatków zgłasza, że sami widzą problem zbyt długiego korzystania z elektroniki, ale nie wiedzą jak się od tego uwolnić. Dlatego w trakcie spotkania z psycholog Bogną Białecką wytłumaczymy, dlaczego ekrany smartfonów tak bardzo nas przyciągają i uzależniają i co za to odpowiada. Ponadto, pokażemy skuteczne i sprawdzone metody wyzwolenia się od wpływu elektroniki.

Spotkanie pt. Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki? odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry, przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Wstęp wolny!

Bogna Białecka


Organizatorami spotkania są Klub „Polonia Christiana” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Zapraszamy do udziału oraz do powiadomienia o tym wydarzeniu Państwa znajomych!

piotrskarga.pl

Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.