Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci

2023-09-09 00:00:00
Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci
Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” - już w najbliższy czwartek 14 września 2023 r. w Elblągu. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Nie poprzestaniemy jednak na analizie - z tego spotkania każdy z Państwa może wyjść bogatszy o cenną wiedzę i praktyczne porady służące zwalczeniu uzależnienia.

Spotkanie, które nasz Klub organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elbląscy Patrioci”, nosi tytuł Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?. Nasz prelegent, czyli Bogna Białecka, to prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, a także youtuber i ekspert występująca podczas wielu naszych wcześniejszych wydarzeń, takich jak Tydzień Życia i Wolności.

Według badań, polska młodzież spędza przed ekranem smartfona od 4 do nawet 9 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego czas spędzony przed komputerem lub konsolą, wychodzi co najmniej "pełny etat" każdego dnia przed ekranem. Skutki tego zjawiska są dramatyczne: lawinowy wzrost uzależnień, osłabienie woli, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, rozchwianie emocjonalne, gorsze wyniki w nauce, czy pogorszenie relacji rodzic-dziecko. A przecież tę listę trzeba uzupełnić o poważne zagrożenia dla zdrowia: pogorszenie wzroku, problemy z kręgosłupem (wynikające z występującej często przy tym zjawisku wady postawy), zaburzenia snu, depresje i poczucia osamotnienia.

Wielu rodziców dostrzega te problemy u swoich dzieci, ale nie ma odpowiedniej wiedzy, aby im przeciwdziałać. Również wielu nastolatków zgłasza, że sami widzą problem zbyt długiego korzystania z elektroniki, ale nie wiedzą jak się od tego uwolnić. Dlatego w trakcie spotkania z psycholog Bogną Białecką wytłumaczymy, dlaczego ekrany smartfonów tak bardzo nas przyciągają i uzależniają i co za to odpowiada. Ponadto, pokażemy skuteczne i sprawdzone metody wyzwolenia się od wpływu elektroniki.

Spotkanie pt. Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki? odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry, przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Wstęp wolny!

Bogna Białecka


Organizatorami spotkania są Klub „Polonia Christiana” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Zapraszamy do udziału oraz do powiadomienia o tym wydarzeniu Państwa znajomych!

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.