Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci

2023-09-09 00:00:00
Elbląg zaprasza! Bogna Białecka i metody radzenia sobie ze smartfonami u dzieci
Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” - już w najbliższy czwartek 14 września 2023 r. w Elblągu. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Nie poprzestaniemy jednak na analizie - z tego spotkania każdy z Państwa może wyjść bogatszy o cenną wiedzę i praktyczne porady służące zwalczeniu uzależnienia.

Spotkanie, które nasz Klub organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elbląscy Patrioci”, nosi tytuł Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?. Nasz prelegent, czyli Bogna Białecka, to prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, a także youtuber i ekspert występująca podczas wielu naszych wcześniejszych wydarzeń, takich jak Tydzień Życia i Wolności.

Według badań, polska młodzież spędza przed ekranem smartfona od 4 do nawet 9 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego czas spędzony przed komputerem lub konsolą, wychodzi co najmniej "pełny etat" każdego dnia przed ekranem. Skutki tego zjawiska są dramatyczne: lawinowy wzrost uzależnień, osłabienie woli, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, rozchwianie emocjonalne, gorsze wyniki w nauce, czy pogorszenie relacji rodzic-dziecko. A przecież tę listę trzeba uzupełnić o poważne zagrożenia dla zdrowia: pogorszenie wzroku, problemy z kręgosłupem (wynikające z występującej często przy tym zjawisku wady postawy), zaburzenia snu, depresje i poczucia osamotnienia.

Wielu rodziców dostrzega te problemy u swoich dzieci, ale nie ma odpowiedniej wiedzy, aby im przeciwdziałać. Również wielu nastolatków zgłasza, że sami widzą problem zbyt długiego korzystania z elektroniki, ale nie wiedzą jak się od tego uwolnić. Dlatego w trakcie spotkania z psycholog Bogną Białecką wytłumaczymy, dlaczego ekrany smartfonów tak bardzo nas przyciągają i uzależniają i co za to odpowiada. Ponadto, pokażemy skuteczne i sprawdzone metody wyzwolenia się od wpływu elektroniki.

Spotkanie pt. Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki? odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry, przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Wstęp wolny!

Bogna Białecka


Organizatorami spotkania są Klub „Polonia Christiana” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Zapraszamy do udziału oraz do powiadomienia o tym wydarzeniu Państwa znajomych!

piotrskarga.pl

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.