Elbląg zaprasza: Paweł Chmielewski i "nowe moce Antychrysta"!

2022-12-08 00:00:00
Elbląg zaprasza: Paweł Chmielewski i "nowe moce Antychrysta"!
Redaktor Paweł Chmielewski to pisarz i publicysta katolicki, który nie chowa głowy w piasek nawet wobec najtrudniejszych problemów, trapiących Kościół Katolicki. Jego odważne, pełne faktów i odwołań źródłowych prelekcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Najbliższa okazja do wysłuchania red. Chmielewskiego i zadania mu pytań już w czwartek 15 grudnia 2022 r. w Elblągu. Szczegóły nt. spotkania odnajdą Państwo poniżej.

Nasz prelegent znany jest czytelnikom mediów konserwatywnych i katolickich, w szczególności tych wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi: magazynu „Polonia Christiana”, portalu PCh24.pl oraz telewizji internetowej PCh24TV (prowadzi tam m.in. program "Na straży"). Redaktor Chmielewski jest ponadto autorem książek, które są analityczną diagnozą bolączek nękających współczesny Kościół Powszechny.

Jego poprzednia książka pt. „Papież Franciszek i Mafia z Sankt Gallen” odbiła się w środowiskach katolickich mocnym echem. Paweł Chmielewski zrekonstruował w niej związki pomiędzy osobami, które stoją za rewolucyjnymi procesami w Kościele katolickim, a samym papieżem Franciszkiem. 

Tytułowy Antychryst z książki Chmielewskiego to nieprzypadkowe nawiązanie do słów papieża Benedykta XVI, który prosił o modlitwę mającą uchronić go przed „wilkami” i mówił wprost o sile duchowej Antychrysta. Niestety żyjemy w czasach, w których siły złego ducha potrafią zwieść nie tylko członków Ludu Bożego, ale nawet i hierarchów Kościoła katolickiego. Ich przewinienia i upadki są nader chętnie wyciągane na światło dzienne przez media głównego nurtu i używane do walki z Kościołem.

Książka „Nowe moce Antychrysta” z pewnością ułatwi nam dostrzeżenie słabości Kościoła Rzymskiego, a dyskusja z jej autorem poszerzy horyzont postrzegania współczesnych problemów świata – a co najważniejsze jest zawsze przyczynkiem do naprawy i wyjścia  z kryzysu!


Zachęcamy więc Państwa do przybycia na spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim, które odbędzie się w Elblągu. Prosimy także o poinformowanie o tym wydarzeniu Państwa bliskich i znajomych. Spotkanie zatytułowane Nowe moce Antychrysta” organizuje nasz elbląski Klub „Polonia Christiana" już w czwartek 15 grudnia 2022 r. o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, przy ul. Łączności 3. Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl

paweł chmielewski

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.