Europarlament wzywa do legalizacji aborcji

2011-12-02 00:00:00
Europarlament wzywa do legalizacji aborcji

Parlament Europejski przyjął w czwartek skandaliczną rezolucję w sprawie reakcji Unii Europejskiej na problem HIV/AIDS w krajach unijnych i sąsiadujących z nimi, wzywając do zapewnienia dostępu do środków antykoncepcyjnych oraz „bezpiecznej” i „legalnej” aborcji. Według europosła Konrada Szymańskiego (PiS), jest ona jaskrawym przekroczeniem kompetencji Parlamentu i samej Unii Europejskiej w obszarze aborcji.

O tej bulwersującej sprawie informuje portal niezalezna.pl, cytując skandaliczny dokument zaaprobowany w głosowaniu przez europarlamentarzystów. W art. 22 wspomnianej rezolucji czytamy m. in., że (PE) wzywa Komisję i Radę do zagwarantowania dostępu do wyczerpujących informacji, kompleksowych usług i produktów wysokiej jakości w dziedzinie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego; uważa, że powinny one obejmować między innymi poufne i dobrowolne doradztwo, diagnostykę i leczenie HIV oraz wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową, zapobieganie niechcianym ciążom, równy i przystępny cenowo dostęp do środków antykoncepcyjnych, w tym do antykoncepcji postkoitalnej, bezpieczną i legalną aborcję, a także opiekę poaborcyjną, opiekę i leczenie celem zapobiegnięcia zakażeniu wertykalnemu HIV, w tym partnerów i dzieci.

Posłowie EKR (konserwatyści) i EPP (chadecy) domagali się osobnego głosowania zapisów dotyczących tzw. praw reprodukcyjnych oraz aborcji. Większość eurodeputowanych poparła jednak utrzymanie tych zapisów w tekście rezolucji.

Przyjęta dziś przez Parlament Europejski rezolucja w sprawie reakcji UE na problem HIV/AIDS w UE i krajach sąsiadujących jest jaskrawym przekroczeniem kompetencji Parlamentu i samej Unii Europejskiej w obszarze aborcji – mówił wczoraj po głosowaniu Konrad Szymański. – Wraz z utrzymaniem pełnego brzmienia art. 22 Parlament Europejski poparł upowszechnienie legalizacji aborcji, dostęp do aborcji farmakologicznej („emergency contraception” w tekście oryginalnym) oraz refundację antykoncepcji. W żadnym z tych obszarów traktaty nie dają Unii Europejskiej prawa do działania – podkreśla polski europoseł.

W sprawie rezolucji swój sprzeciw wyraziły m. in. CARE-Europe, World Youth Alliance-Europe i Europa Christiana.

Źródło: niezalezna.pl

Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.